Crnogorskim karatistima po dvije zlatne i srebrne medalje

Marina Raković, Foto: Omladinac.com
Ažurirano: 21.02.2015. 20:24h

Crnogorski karatisti prvi takmičarski dan seniorskog prvenstva Balkana u Čačku završili su sa po dvije zlatne i srebrne medalje.

Zlatnim odličjima okitili su se Vladimir Jović i Marina Raković, a srebrnim Ljubiša Mihajilović i Biserka Radulović.

Jović je u finalnom meču kategorije do 67 kilograma pobijedio je Stefana Jokića iz Srbije.

On je bio zlatni i početkom februara na Evropskom prvenstvu za mlađe seniore u Cirihu.

Raković je do zlatnog odličja u kategorriji do 68 kilgrama došla pobjedom protiv predstavnice Srbije, Tamare Pokrajac.

Mihajlović je u finalnom meču kategorije do 75 kilograma poražen od Buraka Ujgura.

U katama pojeinačno Biserka Radulović je izgubila finale od Marije Madžrevićiz Srbije.

Na korak od medalje bila je i Tijane Radulović, ali je u meču za treće mjesto poražena od Ivane Stepanović iz Srbije.

U meču zamedalju poraženi su i Stefan Karadžić do 75 i Jozo Dabović do 67, dok je Almir Cecunjanin u kategoriji dpreko 84 kilograma izgubio meč za polufinale, preglasavanjem od Bosanca Harisa Sujkovića.

Cecunjanin je u prethodnom meču povrijedio stopalo u duelu sa Ridvanom Kaptanom iz Turske i sjutra neće moći da nastupi u ekipnoj konkurenciji.

U nedjelju, na programu su kate i borbe ekipno, a u pojedinačnnoj konkurenciji borbe do 50 i 55 kod žena i do 60 kilograma kod muškaraca.