Dabović i Dobrković pobjednici bič volej turnira u Sutomoru - Vijesti.me
ODBOJKA NA PLAŽI

Dabović i Dobrković pobjednici bič volej turnira u Sutomoru

Prošlogodišnji ukupni pobjednici bič volej turnira (sa pet trijumfa na osam turnira) su u finalu savladali makedonsko/crnogorsku kombinaciju Ljupče Nikolovski/Petar Ostojić sa 2:0

Barani Simo Dabović i Blažo Dobrković pobjednici su drugog ovosezonskog bič volej (odbojka na plaži) turnira, koji je juče održan u Sutomoru, na plaži Kuba libre, u organizaciji Odbojkaškog saveza Crne Gore, uz tehničku asistenciju NVU Buket Mne.

U konkurenciji šest parova, prošlogodišnji ukupni pobjednici bič volej turnira (sa pet trijumfa na osam turnira) su u finalu savladali makedonsko/crnogorsku kombinaciju Ljupče Nikolovski/Petar Ostojić sa 2:0 (21:14, 21:17).

"Viđeni su jako kvalitetni mečevi i brojni atraktivni potezi u kojima su uživali gledaoci koji su ispuni prostor oko terena pa je na momente atmosfera bila prava navijačka uz prigodnu muzičku pratnju", rekao je Nikola Pješčić, koordinator za odbojku na pijesku u Odbojkaškom savezu Crne Gore.

Pješčić je dodao da je turnir u Sutomoru »nastavak serije otvorenih turnira i uspješne realizacije projekta »Raširimo mrežu« po crnogorskim plažama i gradovima u organizaciji Odbojkaškog saveza Crne Gore uz tehničku asistenciju NVU Buket Mne.

Cilj projekta "Raširimo mrežu" je stvaranje infrastrukturnih uslova za kontinuirano bavljenje odbojkom na pijesku i organizovanje turnira i prvenstava kao i medijska promocija odbojke na pijesku.

Rezultati

Grupa A

Ljupče Nikolovski/Petar Ostojić – Čedo Grabovica/Nikola Pješčić 2:1 (21:18, 18:21, 15:9)

Čedo Grabovica/Nikola Pješčić – Simo Dabović/Blažo Dobrković 0:2 (15:21, 19:21)

Simo Dabović/Blažo Dobrković - Ljupče Nikolovski/Petar Ostojić 2:0 (21:18, 21:16)

Grupa B

Vojin Ćaćić/Predrag Ćorluka – Aleksandar Minić/Nikola Masoničić 2:0 (21:15, 21:19)

Vojin Ćaćić/Predrag Ćorluka - Goran Lečić/Bojan Desnica 2:0 (21:14, 21:13)

Goran Lečić/Bojan Desnica - Minić Aleksandar/Masoničić Nikola 2:0 (21:15, 21:16)

Polufinale

Simo Dabović/Blažo Dobrković - Minić Aleksandar/Masoničić Nikola 2:0 (21:10, 21:16)

Ljupče Nikolovski/Petar Ostojić - Vojin Ćaćić/Predrag Ćorluka 2:1 (21:16, 23:21, 16:14)

Finale

Simo Dabović/Blažo Dobrković - Ljupče Nikolovski/Petar Ostojić 2:0 (21:14, 21:17)