Dedeić uz rame najboljima

Mladi Rožajac je osvojio bronzu u kategoriji do 81 kilogram, a ispred njega na pobjedničkom postolju našli su se Brazilac sa pasošem Libana, Elijas Nasif i Kanađanin Antoan Valoa Fortije
Ažurirano: 13.09.2013. 21:48h

Iako tek junior, crnogorski džudista Rijad Dedeić je uspio da se u fantastičnoj konkurenciji domogne medalje na Frankofonskim igrama u Nici. Mladi Rožajac je osvojio bronzu u kategoriji do 81 kilogram, a ispred njega na pobjedničkom postolju našli su se Brazilac sa pasošem Libana, Elijas Nasif i Kanađanin Antoan Valoa Fortije, bronzani sa OI u Londonu 2012. godine.

Član rožajskog Ibra je do bronze u konkurenciji 16 seniora stigao sa četiri pobjede i porazom, i to nakon juka i vazarija od zlatnog Nasifa, koji je u finalu iponom savldao Fortijea, poznatog po eliminaciji Srđana Mrvaljevića u 2. kolu olimpijskog turnira u Londonu.

Dedeić je u prvoj borbi iponom savladao Tunižanina Abdena Abdelaziza, potom je poražen od Nasifa, da bi u repasažu redom na ipon bacao Senegalca Diatu i Ratsimiziva sa Madagaskara. U borbi za bronzu Dedeić je na poene bio bolji od Luja Ganjona Kribera iz kanadskog Kvebeka.

Osim Dedeića u Nici je učestvovala i naša reprezentativka do 57 kilograma, Marija Kipa, ali je eliminisana u prvoj borbi od zlatne Francuskinje Brunet Morgan.

"Moram biti zadovoljan bronzom Dedeića, koji je, iako junior, pokazao da je spreman da se takmiči sa najboljim džudistima u toj kategoriji. Podatak da je osvojio medalju u tako jakoj konkurenciji, govori u prilog činjenici da će Dedeić biti naš najveći adut na Evropskom prvenstvu za juniore, koje se 22. septembra održava u Sarajevu", naglasio je selektor crnogorske džudo reprezentacijue, Rajko Mrvaljević.