Dinamo i Zenit korak od finalnog turnira

Revanš mečevi na programu su od 8. do 10. marta. U slučaju da dvije ekipe ostvare po jednu pobjedu (bez obzira kojim rezultatom), igraće se „zlatni set“ do 15. poena.
Dante, Foto: Www.cev.lu
Ažurirano: 02.03.2011. 22:52h

Ruski timovi Dinamo i Zenit, te poljski Jastržebski slavili su pobjede u prvim mečevima četvrtfinala Lige šampiona za odbojkaše – Rusi su pobjede ostvarili u gostima, pa su bliži finalnom turniru, dok su Poljaci iskoristili prednost domaćeg terena, pa im tek predstoji težak posao u gostima...

Dinamo je savladao šampiona Italije, Kuneo sa 3:1 (21:25, 25:22, 25:22, 25:22). Mađar Peter Vereš bio je najbolji poenter u ruskom timu sa 20 poena, poen manje osvojio je korektor Roman Jakovljev, dok je Brazilac Dante dodao 16. U domaćem timu najbolji je bio Simone Parodi sa 20 poena, Vout Vajsmans i Vladimir Nikolov su dodali po 14, dok je tehničar srpske reprezentacije Nikola Grbić upisao šest poena.

Uzbudljiv meč viđen je u Lođu, gdje Belhatov, iako je vodio 2:1 u setovima, na kraju nije uspio da nadigra Zenit iz Kazanja, koji je pobijedio 3:2 (17:25, 29:27, 21:25, 25:17, 15:8), nakon 121 minuta efektivne igre. Maksim Mihajlov je sa 25 poena bio najbolji pojedinac u ruskoj ekipi, dok je dva poena više u domaćem timu osvojio Marijuš Vlazli.

Najzad, u sudaru ekipa koje su ove sezone bili rivali našem šampionu, Budvanskoj rivijeri, Jastržebski je iskoristio prednost domaćeg terena i savladao belgijski Noliko 3:2 (17:25, 25:19, 19:25, 25:23, 15:7). Mitja Gasparini je sa 18 poena bio najistaktnutiji pojedinac u poljskom timu, dok je poen manje god gostiju osvojio Džo van Dekren.

Zahvaljujući dobijenoj organizaciji finalnog turnira, direktan učesnik završnice Lige šampiona je italijanski Trento, dvostruki uzastopni aktuelni prvak Evrope.