Dragiša Blagojević najbrži u Nikšiću

168 pregleda 0 komentar(a)
Dragiša Blagojević, Foto: Šahovski savez Crne Gore
Ažurirano: 13.07.2016. 21:19h

Velemajstor Dragiša Blagojević pobjednik je brzopoteznog prvenstva Crne Gore u šahu, koje je, na Dan državnosti, održano u nikšićkom hotelu „Onogošt.

Na šampionatu, veoma jakog sastava, u konkurenciji 57 takmičara, među kojima su četvorica bili velemajstori i sedmorica internacionalni majstori, Blagojević je potpuno zasluženo pobijedio sa 10,5 poena.

Drugi je bio naš najbolji šahista Nikola Đukić (10), a treće mjesto zauzeo je najprijatnije iznenađenje Armin Mušović iz Bijelog Polja, sa 9,5 poena.

Najbolji brzopotezni šahista Crne Gore, internacionalni majstor, Blažo Kalezić našao se na šestom mjestu.

Igralo se 13 kola, a tempo igre bio je tri minuta plus dvije sekunde za svaki potez po igraču. Podijeljeno je 15 redovnih i tri specijalne nagrade a nagradni fond iznosio je 950 eura. Sudili su Željko Miljanić i Bojan Prijović.

Učesnike je pozdravio predsjednik ŠSCG Radojica Grba a šampionat je otvorio predsjednik Opštine Nikšić Veselin Grbović, koji je i učestovao na turniru, te osvojio nagradu za najbolje plasiranog veterana.

Pehar i medalje uručio je Blagoje Cerović.

U Nikšiću sjutra (10 sati) počinje amatersko prvenstvo na kome mogu učestvovati samo igrači ispod 2.200 poena rejtinga.