Ekonomija i UDG I u finalu

U finalu Studentske lige Crne Gore u futsalu igraće ekipe Ekonomskog fakulteta i Univerziteta Donja Gorica I
147 pregleda 1 komentar(a)
Ekonomski fakultet, Foto: Boris Brnović
Ažurirano: 16.02.2014. 23:21h

U finalu Studentske lige Crne Gore u futsalu u sezoni 2013/2014. igraće ekipe Ekonomskog fakulteta i Univerziteta Donja Gorica I, koje su i u ligaškom dijelu bile najbolje u svojim grupama. Ekonomisti su ostvarili svih 7 pobjeda u grupi A, dok je ekipa Univerziteta Donja Gorica kao lider grupe B ušla u razigravanje.

U današnjim utakmicama, pred punim tribinama u Sali Gimnazije "Slobodan Škerović" ove dvije ekipe su zasluženo izborile plasman u finale. Ipak, krajni rezultati su ubjedljiviji od odnosa snaga na terenu.

Univerzitet Donja Gorica je agresivnije ušla u meč što je i rezultiralo ranim vođstvom nakon gola Mugoše u 6. minutu, da bi nakon toga Prirodno-matematički fakultet bio gotovo pola sata igre ravnopravan rival. U tom periodu PMF-ovci nijesu realizovali šanse, bili su neuspješni Ćetković, Femić i Knežević. Imao je i UDG I svoje šanse, nakon propuštenih Malteza i Vujadinovića, nakon kontra napada Stefan Bošković u 36. povisio je na 2:0. Konačan rezultat postigao je Vujadinović u 38. minutu.

I Ekonomisti su zasluženo slavili, nakon ofanzivnog starta poveli su već u 4. minutu golom Vraneša. U 7. minutu povrijedio se jedan od najboljih igrača ekipe Studentskog doma iz Podgorice, Ognjen Šušić, čime je šansa "domaca" da se vrate u meč bila još manja. Prednost je povisio Dašić u 18. minutu. Početkom nastavka "domci" su imali sjajnu šansu da smanje prednost protivnika, ali je penal koji je izveo Čolović odbranio danas odlični golman Ekonomista, Asanović. Konačan rezultat evrogolom je postavio Miloš Vraneš u 34. minutu.

Tokom polufinalnih mečeva održano je i takmičenje u navijanju, a pobjede za bolje koreografije odnijeli su navijači Prirodno-matematičkog fakulteta i Studentskog doma iz Podgorice. za ngardu su dobili po deset paketa Nikšićkog piva.

Inače, Studentski sportski savez Crne Gore je u saradnji sa Upravom za mlade i sport pokrenuo inicijativu i projekat „Ne govoru mržnje na internetu“. Tako je tokom polufinalnih mečeva podijeljen i edukativno-propagandni materijal na ovu temu, a akteri polufinalnih mečeva dobili su i promotivne majice. Slogan ove inicijative je „Budi fer u životu, kao i na terenu“.

Prirodno-matematički fakultet – Univerzitet Donja Gorica I 0:3 (0:1)

Gledalaca: oko 300

Strijelci: Mugoša 6, S.Bošković 36, Vujadinović 38.

Žuti karton: S. Bošković (Univerzitet Donja Gorica I).

Prirodno-matematički fakultet: M. Ćupić, Duraković, Marković, P.Ćupić, Femić, Ćetković, Grebović, Knežević, Čabarkapa.

Univerzitet Donja Gorica I: Nikolić, Todorović, F. Bošković, Savić, S.Bošković, Mugoša, Maltez, Vujadinović, Ružić.

Ekonomski fakultet - Studentski dom Podgorica 3:0 (2:0)

Gledalaca: oko 350

Strijelci: Vraneš 4, 34, Dašić 18 za Ekonomski fakultet. Žuti kartoni: Ristić, Pićurić (Studentski dom Podgorica).

Ekonomski fakultet: Asanović, Vraneš, Dašić, Mirković, Miličić, Drobnjak, Radonjić, Vešović, Bojanić, Nikolić, Bečanović, Adžović.

Studentski dom PG: Eraković, Konatar, Šušić, N.Madžgalj, Pićurić, Čolović, M.Madžgalj, Ristić.