Radović je nakon zlata u singlu osbvojio ekipnu bronzu, ali je i tu sve mečeve dobio
2 komentar(a)
Filip Radović, Foto: PKCG
Ažurirano: 06.05.2018. 19:01h

Crnogorski paraolimpijac Filip Radović osvojio je bronzanu medalju u ekipnom dijelu međunarodnog stonoteniskog turnira, koeficijenta 40, u Bratislavi.

Radović, koji je osvojio prvo mjesto u pojedinačnom dijelu turnira, nastupio je u timu sa Italijanom Lorencom Karduom i Fatih Erdenom iz Turske.

Oni su u grupi sa tri maksimalne pobjede kao prvoplasirani izborili direktan plasman u polufinale.

Ostvarili su pobjede protiv Njemačke (Rodenklajn-Vagner) 2:0, mješovite ekipe Tajland-Malezija (Silabakong-Čening) 2:0 i Japana (Nakaima i Imaizumi) 2:0.

U polufinalu zaustavila ih je reprezentacija Češke (Ivan Karabek-David Tulpan) 2:1.

Češki par kasnije je osvojio prvo mjesto, a u finalu pobijedio je Veliku Britaniju (Tompson i Stejsi).

Trener Nikolaj Lupulesku, kazao je da je zadovoljan Radovićevom igrom u Bratislavi.

"Ostvario je maksimalan učinak, pobijedio je u svim mečevima u kojima je igrao u pojedinačnom i ekipnom dijelu turnira. To je, nadam se, samo lijepa uvertira pred sigurno najjači turnir koeficiijenta 40, koji nas od četvrtka očekuje u Laškom", kazao je Lupulesku.