Francuzi se držali poluvrijeme protiv Srbije, kasnije potopljeni

8 komentar(a)
Andrija Prlainović, Foto: Twitter.com
Ažurirano: 14.01.2016. 21:38h

Naredni rival Crne Gore na EP porazom ulazi u nokaut fazi - Francuska je izgubila od Srbije u posljednjem meču večerašnjeg programa rezultatom 16:8.

Niko nije ni očekivao trijumf "trikolora", koji su ostavili veoma dobar utisak protiv favorita i držali se sve do drugog minuta treće četvrtine.

Tada je bivši crnogorski reprezentativac Igo Kruzija pogodio za 7:7.

Srbija se nakon toga uozbiljila i za devet minuta napravila seriju 7:0 kojom je i riješila pitanje pobjednika.

Ako ništa drugo, Crnoj Gori ovaj meč može da posluži pred osminu finala, jer je jasno da Francuzi znaju da namuče favorite...

Čak devet igrača se upisalo u strijelce u timu Srbije, jedini mrežu nije tresao Duško Pijetlović, a najefikasniji je bio Andrija Prlainović sa tri pogotka.

Hrvatska je u prošlom kolu protiv Francuske dala 20 golova, a sada protiv Malte dva više - slavila je sa 22:2, a po četiri gola su dali Sandro Sukno i Andro Bušlje.

Srbija će u osmini finala igrati protiv Slovačke, dok "barakude" čeka duel sa Holanđanima.