Fred presudio Srbiji, rekord Klosea, Njemci u strahu zbog Rojsa

Jedini gol za Brazilce postigao Fred u 57. minutu, spretnim udarcem iz pada nakon ubacivanja Tijaga Silve i leta u prazno Branislava Ivanovića
66 pregleda 14 komentar(a)
Ažurirano: 06.06.2014. 22:04h

Brazil je u posljednjoj provjeri pred start Mundijala savladao Srbiju sa 1:0 na stadionu "Morumbi" u Sao Paulu pred 60.000 gledalaca.

Ekipa Luisa Felipea Skolarija vidno je dozirala snagu i, utisak je, odigrala tek koliko joj je bilo dovoljno za minimalnu pobjedu, što je iritiralo publiku koja je često zviždala Nejmaru i drugovima.

Jedini gol postigao je Fred u 57. minutu, spretnim udarcem iz pada nakon ubacivanja Tijaga Silve i leta u prazno Branislava Ivanovića.

Srbija je u većem dijelu bila ravnopravan protivnik Brazilcima, a dobre šanse imali su Kolarov i Mitrović u prvom, kao i Jojić u drugom poluvremenu, kada se i zatresla stativa domaćeg gola.

Brazilci su 15 minuta prije kraja postigli drugi gol, Hulk je sjajno poentirao nakon prvoklasne asistencije Nejmara, ali je linijski sudija neopravdano podigao zastavicu (napadač Zenita bio je makar pola metra u igri).

Ono pravo Brazilce čeka za pet dana, na otvaranju Svjetskog prvenstva, kada se takođe u Sao Paulu, ali na "Areni Korintijans" sastaju sa Hrvatskom u prvom kolu grupe A Mundijala.

Njemačka je u Majncu tukla Jermeniju sa 6:1, iako je na poluvremenu bilo 0:0. Miroslav Klose je 69. golom u dresu reprezentacije postao najbolji strijelac "pancera" svih vremena, srušivši 40 godina star rekord Gerda Milera. Legendarni "torpedo" dao je gol manje.

Ipak, selektor Joakim Lev nije nakon meče razmišljao o pobjedi i rekordima - mnogo više ga je zabrinula povrede Marka Rojsa, koji je zamijenjen u posljednjem minutu prvog poluvremena nakon što se uhvatio za članak poslije jednog duela.

"Čekamo izvještaj iz bolnice, vidjećemo kakve će biti vijesti. Mnogo loših stvari u ovom trenutku vam prolazi kroz glavu, ali se nadamo da nije ništa opasno, iako članak otiče", rekao je Lev, koji se već sprema za najgoru varijantu.

"Do 24 sata prije početka Svjetskog prvenstva, u skladu sa pravilima, možemo da imenujemo nekog drugog fudbalera".

Golove za Njemce postigli su Širle u 52, Podolski u 72, Hovedes u 73, Klose u 76. i Mario Gece u 82. i 90. minutu.

Rusi su na stadionu Lokomotive u Moskvi golovima Berezuckog u 29. i Žirkova u 58. minutu savladali Maroko sa 2:0.

Fabio Kapelo je morao da se odrekne usluga veziste Romana Širokov, koji će umjesto na Mundijal putovati na operaciju.