Frum majstorski do četvrte titule

„Tur” se završava sjutra revijalnom etapom od Monžerona na Jelisejskim poljima, na čijem će početku i kraju Frum piti pobjednički šampanjac...
Kris Frum, Foto: Reuters
Ažurirano: 22.07.2017. 16:01h

U fudbalu se mnogi spore ko je najbolji, Lionel Mesi ili Kristijano Ronaldo, u košarci se nalaze rivali Lebronu Džejmsu, u tenisu se spore fanovi Novaka Đokovića, Rodžera Federera, Rafaela Nadala i Endija Mareja, ali u biciklizmu nema dileme - ubjedljivo najbolji vozač današnjice je Kris Frum.

Britanac rođen u Keniji je osigurao i četvrtu titulu na „Tur de Fransu” i to majstorskim hronometrom pretposljednjeg dana 104. izdanja najprestižnije svjetske trke.

Frum je zauzeo 3. mjesto na 22,5 kilometara dugoj dionici, koja je počela i završila se na klutnom stadionu „Velodrom” u Marseju.

Ispred asa Skaja su bila samo dva Poljaka - Maćej Bodnar je imao šest, a Mihal Kvjatkovski pet sekundi prednosti.

Koliko je Frum bio dominantan, govori i činjenica da je u cilju umalo stigao do danas drugoplasiranog Romena Bardea, koji je krenuo više od dva minuta ranije.

Francuz, ipak, mora da slavi, jer je obezbijedio 3. mjesto u generalnom poretku, sa svega sekundom prednosti nad Frumovim timskim kolegom iz Skaja, Mikelom Landom.

Drugu poziciju je osigurao Rigoberto Uran, jer je danas bio osmi sa 31 sekundom zaostatka za pobjednikom Bodnarom i rutinski nadoknadio minus u odnosu na Bardea, koji je bio svega šest sekundi.