Gojković: Moramo biti zadovoljni nakon svega

8 komentar(a)
Vladimir Gojković, Foto: Betaphoto
Ažurirano: 12.01.2016. 20:13h

Selektor naših vaterpolista Vladimir Gojković je realno sagledao stvari - nakon svega viđenog protiv Španije remi je dobar rezultat.

''Ako pogledamo činjenicu da smo dva minuta prije kraja gubili sa dva gola razlike moramo biti zadovoljni. Imali smo igru koju smo stabilizovali u drugoj i trećoj četvrtini. Stvorili smo veći broj šansi, nismo koristili napad s igračem više. Oni su se dobro branili... Njihov golman je napravio nekoliko dobrih odbrana kod 4:4, a kod 5:5 smo imali priliku da konačno povedemo. Odbrana je bila dosta stabilna, sem u ta prva četiri minuta utakmice. Moramo biti zadovoljni kad smo postigli gol četiri sekunde prije kraja. Mi igramo posljednji meč u grupi sa Slovačkom, a Španci imaju plus dva gol-razliku, vidjećemo šta će biti na kraju", rekao je Gojković.

Mlađan Janović: Španci su kao i cijeli pripremni period odigrali na vrhunskom nivou. Mi smo to i znali, jer smo gledali utakmice gdje su bili bolji od Mađarske u Budimpešti. Meč kao što smo i svi očekivali, veliki okršaj do posljednje sekunde, na gol razliku se igralo. Na kraju smo mi izvukli bod. Ali, moglo je da bude i obrnuto. Nismo nezadovoljni, odlučivaće gol-razlika. Slovačku moramo da savladamo što većom razlikom.

Darko Brguljan: Mislim da možemo da budemo zadovoljni kako smo odigrali. Promašili smo nekoliko dobrih šansi i zicera na otvaranju meča. Na kraju smo izvukli remi. Dosta toga zavisi od nas i nema razloga da na kraju budemo nezadovoljni. Pokazali smo karakter u finišu. Ništa nije izgubljeno kada je prvo mjesto u pitanju.

Draško Brguljan: Čitav meč smo jurili rezultat. Imao sam neki osjećaj na 5:5 da "su naši", odbranili smo se sa dva igrača manje. Međutim, nismo mogli da postignemo gol, potom smo i imali brojčanu prednost. Jurili smo ih od početka, tako da moramo bit zadovoljni.