Halkbanka dobila prvu rundu protiv Belogorja

75 pregleda 0 komentar(a)
Cvetan Sokolov, Foto: Cev.lu
Ažurirano: 10.02.2015. 21:43h

U reprizi prošlogodišnjeg finala, Halkbanka je riješena da se revanšira Belogorju za poraz od prije deset i po mjeseci, na fajnl-foru u Istanbulu– turski šampion je večeras iskoristio prednost domaćeg terena protiv aktuelnog prvaka Evrope, ruskog Belogorja, i to identičnim rezultatom kojim je izgubio finale, sa 3:1 (25:20, 20:25, 26:24, 28:26), u prvom meču „plej-of runde 12” Lige šampiona (zapravo osmina finala).

U uzbudljivom meču, ruski tim je ispustio svoje šanse u trećem (imali su set loptu na 24:23), ali i četvrtom setu, u kojem nije iskoristio dvije set lopte na 24:22 da izbori taj-brek.

Ekipi Genadija Šipulina treba pobjeda od 3:0 ili 3:1 u revanšu u Belgorodu kako bi izborila “zlatni set”.

U timu legendarnog Italijana Lorenca Bernardija, najbolji poenter bio je Kubanac Josmani Huantorena sa 20 poena, njemu uz rame bio je Bugarin Cvetan Sokolov sa 18.

U poraženom timu istakli su se Đerđ Grozer (22) i Dmitri Muserski (21).

Sjutra se sastaju Fridrihshafen – Rešovija (20), Konstanca – Lokomotiva Novosibirsk (17), Lube – Belhatov (20.30), a prekosjutra igraju Jastržebski – Peruđa (17.30), Pjaćenca – Zenit (20.30).