Njegov klupski drug Niko Rozberg je osvojio drugo mjesto
1 komentar(a)
Luis Hamilton, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 02.11.2014. 22:33h

Vozač Mercedesa, Britanac Luis Hamilton, pobjednik je Velike nagrade Sjedinjenih Američkih Država, 17. trke ovogodišnjeg šampionata Formule 1 koja je večeras vožena u Ostinu.

Hamilton, koji je trijumfovao na posljednjih pet trka, do desete pobjede ove sezone, ukupno 32. u Formuli 1, došao je u vremenu sat, 40 minuta, četiri sekunde i 78,5 stotinki.

Šampion iz 2008. godine, nakon odustajanja u Melburnu, ove sezone pobijedio je u trkama za VN Malezije, Bahreina, Kine, Španije, Velike Britanije, Italije, Singapura, Japana i Rusije.

Njegov klupski drug, Njemac Niko Rozberg osvojio je drugo mjesto, Australijanac Danijel Rikardo u Red bulu bio je treći, dok je četvrto mjesto pripalo Brazilcu, Felipeu Masi u Vilijamsu.

Na petom mjestu završio je njegov klupski drug, Finac Valteri Botas, dok je šesti bio Španac Fernando Alonso u Ferariju.

Bodove su još osvojili Njemac Sebastijan Fetel u Red bulu, Danac Kevin Magnusen u Meklarenu, vozač Toro rosa, Francuz Žan Erik Verne i Pastor Maldonado u Lotusu.

Hamilton je vodeći u plasmanu vozača sa 316 bodova i ima 24 više od drugoplasiranog Rozberga.

Rikardo je treći sa 214 bodova.

Mercedes je vodeći u plasmanu vozača sa 608 bodova.

Red Bul je drugi sa 363, dok treće mjesto zauzima Vilijams sa 238 bodova.

Naredna trka u šampionatu Formule 1 biće vožena 9. novembra u Sao Paolu za Veliku nagradu Brazila.