Hamilton trijumfovao na stazi Nirburgring

Luis Hamilton, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 24.07.2011. 15:17h

Vozač ekipe Meklaren Luis Hamilton pobijedio je danas u trci za Veliku nagradu Njemačke, koja je vožena na stazi Nirburgring.

Hamiltonu je to druga pobjeda ove sezone, a do nje je stigao u vremenu od jednog sata, 37 minuta i 30,334 sekundi.

Fernando Alonso iz Ferarija bio je drugi sa 3,98 sekundi zakašnjenja u odnosu na pobjednika, dok je treći kroz cilj prošao član Red Bula Mark Veber, koji je trku počeo sa prve pozicije, a za Hamiltonom je kasnio 9,788 sekundi.

Hamilton je odlično počeo trku i iskoristio loš start Vebera. Njih dvojica su se tokom trke smjenjivala u vođstvu, u zavisnosti od toga kad je ko odlazio u boks, ali je Britanac u završnici trke pokazao da se vraća formu.

Aktuelni svjetski šampion Sebastijan Fetel iz Red Bula danas nije bio na očekivanom nivou i trku je završio na četvrtoj poziciji.

Felipe Masa, drugi vozač Ferarija, bio je peti, ispred Adrijana Zutila (Fors Indija) i Nika Rozberga (Mercedes).

Bodove u Nemačkoj još su osvojili sedmostruki prvak svijeta Mihael Šumaher (Mercedes), Kamui Kobajaši (Zauber) i Vitalij Petrov (Reno).

Trku na stazi Nirburgring nisu završili Vitantonio Liuci (HRT), Dženson Baton (Meklaren), Rubens Barikelo (Vilijams) i Nik Hajdfeld (Reno).

Sljedeća trka vozi se 31. jula na stazi Hungaroring kod Budimpešte.