Hiršeru gradski slalom

A noćni paralel-slalom pripao je Austrijancu Marselu Hiršeru, drugi je bio Šveđanin Andre Mirer, dok je Hrvat Ivica Kostelić završio na posljednjem stepeniku pobjedničkog postolja.
Marsel Hiršer, Foto: Beta AP
Ažurirano: 29.01.2013. 22:13h

Gradski slalom u Moskvi je dvije godine bio velika i prestižna egzibicija, a od prošle godine i spektakularno takmičenje za Svjetski kup.

Hrvat je nesrećno izgubio polufinale sa Hiršerom, ali je za stotinku bio brži u dva nadmetanja sa Njemcem Feliksom Nojrojterom.

"Glavački sam se bacio u cilj i pobijedio sam Nojrojtera za stotinku. Teško je protiv njega, jer stalno dobro startuje. Pobijedio sam jer sam to više želi", kazao je Kostelić, koji je bio tragičar dvoboja sa Hiršerom, pošto mu je tokom druge trke ispao štap.

Kostelić je za stotinku dobio i četvrtfinale sa Amerikancem Davidom Čodonskim.

Hiršer je vodeći u poretku Svjetskog kupa sa 1.135 poena, ispred Norvežanina Aksela Lunda Svindala sa 921.

Svindal nije nastupio ove godine u Moskvi, baš kao ni branilac titule od prošle godine, Francuz Aleksis Panturo.