I drugi put savladan Studentski centar, Budućnost čeka Budvane

Nakon druge očekivane i maksimalne pobjede, Budućnost je u finalu plej-ofa, gdje čega Budvansku rivijeru
Ažurirano: 09.03.2012. 21:26h

Nakon druge očekivane i maksimalne pobjede, Budućnost je u finalu plej-ofa, gdje čega Budvansku rivijeru (danas i sjutra u Budvi igra svoje polufinale protiv Jedinstva, mečevi počinju u 19 i 11 časova).

Drugi meč između gradskih rivala bio je nešto neizvjesniji, Studenski centar je u prva dva seta držao priključak u prvoj polovini seta. U prvom setu je Budućnost od 10:10 nanizala seriju od 10:0, od čega devet poena na servis Bojana Đukića, koji je u toj seriji imao čak pet aseva.

I u drugom setu je serija Budućnosti počela kod 10:10, ali je trajala pet poena. „Studenti” su priprijetili na 15:16, ali su tri nova poena u seriji vicešampiona odlučila set.

U trećem setu domaćin je bio u igri do 6:8, nakon čega je Budućnost otišla na 13:6...

Inače, Budućnost je počela meč sa istom postavom kao prvi duel - tehničar Bošković, korektor Hamzagić, primači Ristić i Đukić, srednji blokeri Radović i Đuranović, te libero Medojević. Od drugog seta ulogu dizača preuzeo je Novoselac, u finišu tog seta Strugar je zamijenio Hamzagića, dok su tokom trećeg seta na prijemu servisa zaigrali mladi Bojić i Babić, a šansu je dobio i Vukašinović.

Zbog zdravstvenih problema ovaj meč je preskočio reprezentativni srednji bloker Ivan Ječmenica.

Sa druge strane, kao u prvom meču, u igru jedino nije ulazio Šćepanović.

Studentski centar - Budućnost 0:3 (15:25, 19:25, 19:25)

Podgorica - Sala Medicinske škole. Gledalaca: 100. Sudije: Delić (Budva) i Beljkaš (Bar). Poeni iz napada: Studentski centar 25, Budućnost 23. Poeni iz bloka: Studentski centar 4, Budućnost 7. Poeni iz servisa: Studentski centar 5, Budućnost 12. Servis greške: Studentski centar 15, Budućnost 8. Greške: Studentski centar 18, Budućnost 16.

Studentski centar: Tatar, Kuč 7, Lakčević (libero), Kostić 2, Džankić (libero), Bošković 8, Radulović, Šćepanović, Todorović, Ćuk 3, Masoničić 3, Delić 11.

Budućnost: Vukašinović 1, Babić, Đuranović 3, Medojević (libero), Ristić 6, Đukić 10, Bošković, Novoselac, Hamzagić 13, Bojić 3, Radović 10, Strugar 2.