Italija rizikuje eliminaciju, Brazil se mučio sa Korejom

Portoriko, Foto: Fivb.ch
Ažurirano: 06.09.2014. 22:09h

Nakon četvrtog dana Svjetskog šampionata u Poljskoj nema ekipa bez izgubljenog seta, jer su prve setove izgubili domaćin Poljska protiv Kameruna, te Brazil čak dva u meču protiv Južne Koreje.

“Karioke” su, čak, rizikovale poraz protiv Azijata, koji su vodili 10:7 u petom setu, ali je bila presudna serija 5:0 Brazila za preokret na 12:10…

Maksimalnom pobjedom protiv Kine, Rusija je uz Poljsku zadržala maksimalan učinak kolo prije kraja prve faze takmičenja, a eliminaciju rizikuje vicešampion Evrope Italija, nakon neočekivanog poraza od Portorika.

“Azuri” sjutra moraju da savladaju Sjedinjene Države ako ne žele da rizikuju prijevremeni odlazak kući, u slučaju da Belgijanci iznenade Francusku.

Poput ove grupe (D), i u grupi B je mnogo toga otvoreno uoči posljednjeg kola, pa će se za prolaz boriti Kuba, Finska i Južna Koreja.

Srbija je upisala i treću uzastopnu pobjedu, pošto su izabranici Igora Kolakovića savladali Venecuelu 3:0 i kolo prije kraja izborili prolaz u drugu rundu.

"Kontrolisali smo prijem servisa i napad, iako smo u drugom setu napravili četiri greške, što je za nas jako mnogo. Mislim da smo bili strpljivi i sačekali greške protivnika. Igrači koji su se možda prvi put pojavili na ovom šampionatu su bili jako dobri. Moglo je bolje, ali sam zadovoljan", rekao je Kolaković.