Iton najbolji desetobojac

85 pregleda 1 komentar(a)
Ažurirano: 11.08.2013. 19:19h

Amerikanac Ašton Itonosvojio je zlatnu medalju u desetoboju, a takmičenje je završio sa 8.809 bodova.

Iton je na prethodnom Svjetskom prvenstvu u Daeguu, 2011. godine osvojio srebrnu medalju.

Srebrna medalja pripala je Njemcu Mikaelu Šraderu sa 8.670, a bronza Kanađaninu Demijanu Vorneru sa 8.512 bodova.

Ris odbranila titulu

Amerikanka Britni Ris osvojila je zlatnu medalju u skoku u dalj sa rezultatom 7,01 metara i po treći puta zaredom postala svjetska prvakinja.

Srebro je pripalo Nigerijki Blesing Okagbare (6,99 m), a bronzanu medalju Srpkinja Ivana Španović (6,82 m).

Perković osvojila zlato u bacanju diska

Hrvatica Sandra Perković osvojila je zlatnu medalju na Svjetskom atletskom prvenstvu u Moskvi, bacivši disk 67,99 metara.

Srebro je pripalo Francuskinji Melini Robert-Mišon (66,28 m), a bronza Kubanki Jarelis Barios (64,96 m).