Jadran ubjedljiv protiv Mornara i trenutno je drugi na tabeli

Bez obzira što je drugu četvrtinu izgubio i nije postigao ni gol, crnogorski šampion je kod kuće lako i ubjedljivo porazio splitski Mornar 16:8 (7:2, 0:1, 5:3, 4:2), u utakmici 8. kola Regionalne A1 lige
1 komentar(a)
Vaterpolisti Jadrana, Foto: VK Jadran
Ažurirano: 13.01.2017. 20:41h

Sve je bilo jasno već nakon prve četvrtine, nakon koje je Jadran već imao pet golova razlike i do kraja meča je bila samo stvar rutine – bez obzira što je drugu četvrtinu izgubio i nije postigao ni gol, crnogorski šampion je kod kuće lako i ubjedljivo porazio splitski Mornar 16:8 (7:2, 0:1, 5:3, 4:2), u utakmici 8. kola Regionalne A1 lige, koja je nastavljena nakon skoro 50 dana pauze.

Tako su Novljani napravilu dobru uvertiru za srijedu i prvi meč polufinala Evrokupa protiv Ferencvaroša.

Jadran je upisao peti trijumf i, barem trenutno, povratio drugo mjesto na tabeli, na kojem bi mogao ostati ukoliko Partizan u subotu ne dobije derbi u Zagrebu protiv Mladosti.

Istina, crno-bijeli trenutno imaju dva meča manje od Jadrana.

Sa druge strane, Mornar je uknjižio četvrti poraz i ostao je na šestom mjestu na tabeli.

U bazen će sjutras (18 sati) i vaterpolisti Budve, koji na svom bazenu igraju sa Jadranom iz Splita.

Sjutra se nastavlja i takmičenje u A2 ligi - Primorac dočekuje Zadar (18.30), a Kataro Crvenu zvezdu (20).

Jadran Carine – Mornar 16:8 (7:2, 0:1, 5:3, 4:2)

Herceg Novi - Bazen Instituta Igalo. Gledalaca: oko 50. Sudije: Savinović (Hrvatska) i Đurašković (Crna Gora). Igrač više: Jadran Carine 5 (2), Mornar 4 (2). Peterci: Jadran Carine 1 (1).

Jadran Carine: Kandić (12 odbrana), Ukropina 4, Popadić, Kovačić 2, Vidović 2, Merkulov 3, Mijušković 1, Gardašević, Radović, Petković 2, Spajić, Pješovac 2, Šćepanović, Moskov.

Mornar: Podrug (11 odbrana), Čagalj 2, Kreković, Goreta 3, Ćalić, Živković, Rodin, Buha 1, Vrdoljak, Krolo 1, Martinović, Erak 1, Šparada.