Jansrudu superveleslalom i u Val Gardenu

Jansrud je dobio sva tri superveleslaloma sezone, a slavio je i u spustu u Valdizeru.
Jansrud, Foto: Reuters
Ažurirano: 27.12.2016. 12:06h

Olimpijski šampion, Norvežanin Kjetil Jansrud, pobjednik je trećeg superveleslaloma sezone, koji je za Svjetski kup alpskih skijaša vožen danas u italijanskoj Santa Katerini.

On je do četvrte pobjede ove sezone, 18. u Svjetskom kupu, došao u vremenu minut, 30 sekundi i 88 stotinki.

Austrijanac Hanes Rajhelt bio je drugi sa 60 stotinki zaostatka, dok je treći bio Italijan Dominik Paris koji je imao 65 stotinki slabije vrijeme od pobjednika.

Na četvrtom mjestu završio je Norvežanin Aleksander Amota Kilde, dok su peto vrijeme ostvarili Njemac Jozef Ferstl i Austrijanac Maks Franc.

Jansrud je vodeći u plasmanu superveleslaloma sa maksimalnih 300 bodova.

Paris je drugi sa 152, a treći Kilde sa 139 bodova.

U generaalnom plasmanu Svjetskog kupa čelnu poziciju zuzima Marsel Hiršer sa 633 boda.

Jansrud je drugi sa 482, a treći Henrik Kristofersen sa 382 boda.

Svjetski kup biće nastavljen sjutra spustom, dok će četvrtak biti vožena kombinacija.