Jedinstvo lako protiv Barana

62 pregleda 0 komentar(a)
OK Jedinstvo, Foto: Cev.lu
Ažurirano: 09.11.2017. 19:12h

Izuzev trećeg seta, odbojkaši Jedinstvo Bemaxa lako su izašli na kraj sa Bar volejom - šampion je na svom parketu slavio protiv Barana sa 3:0 (25:14, 25:7, 25:23), u zaostaloj utakmici 1. kola Prve muške lige.

Izabranici Darka Prebiračevića su upisali i drugu maksimalnu pobjedu, nakon one u gostima protiv Sutjeske.

Bar volej je, sa druge strane, uknjižio drugi poraz (prvi je bio protiv Budućnosti Capital Plaze), dok Barani imaju i pobjedu Volej stara.

Što se samog meča tiče, gosti su u prva dva seta uzeli manje poena nego u trećem, u kojem su vodili 3:0, 5:1 i 10:4, ali su Bjelopoljci serijom 6:0 izjednačili na 10:10, i dali neizvjestan tok ovom setu.

Do 19:19 se igralo poen za poen, timovi su se smjenjivali u minimalnom vođstvu, a onda je šampion "pobjegao" na 23:19, i tada, praktično, osigurao pobjedu.

Istina, gosti su priprijetili na 24:23, ali je Andrej Bojić servis greškom stavio tačku na ovaj meč (prethodno je imao as za 24:23)...

"Najbitnije je da smo uspjeli da trijumfujemo maksimalnim rezultatom, onako kako smo i očekivali. Prva dva seta smo odradili zaista odlično, u drugom smo napravili, možda i nerealnu razliku, što nam je pružilo priliku da protiv dobre ekipe Bar voleja šansu pružimo i najmlađima, i da oni meč uspješno privedu kraju, bez nekih padova. Raduje me igra mlađih igrača, koji svaku ukazanu šansu maksimalno koriste, što je podstrijek za budućnost. U trećem setu smo dozvolili nekoliko tehničkih grešaka, što je rezultirali prednošću Bar voleja od 4-5 poena, što smo veoma brzo uspjeli da stignemo. Ali, to kao da je bila neka kočnica da set prelomimo ranije, što smo uspjeli tek u finišu. Imamo prostora za napredak, da greške smanjimo na minimum, ali sam zadovoljan današnjojm utakmicom, zalaganjem,", rekao je nakon meča trener Jedinstvo Bemaxa Darko Prebiračević.