Južna Koreja izbacila Rusiju, u polufinalu sa Norveškom

Iako joj nijesu davane velike šanse, Južna Koreja je u polufinalu Olimpijskih igara u Londonu
1 komentar(a)
Kim Mi Vu, Foto: Beta AP
Ažurirano: 07.08.2012. 18:11h

Iako joj nijesu davane velike šanse, Južna Koreja je u polufinalu Olimpijskih igara u Londonu - prvak Azije je u četvrtfinalu iznenadio Rusiju sa 24:23 (14:11).

Južna Koreja će u polufinalu igrati sa Norveškom, koja je bila bolja od Brazila 21:19.

Rusija je povela 2:0, da bi Koreanke napravile seriju od 6:0 za vođstvo od 6:2 u 14. minutu, i do kraja meča “zbornaja” nijednom nije došla u priliku da povede. U prvom poluvremenu Južna Koreja je najveću prednost imala u 24. minutu (11:5).

U nastavku su Azijatkinje imale dva do tri gola razlike, ali je Rusija početkom 56. minuta stigla do izjednačenja na 22:22. Ipak, sa dva uzastopna gola Koreja je ponovo otišla na plus dva, a Rusija je do kraja uspjela samo da postigne jedan gol.

U polufinalu je i Španija, koja je savladala Hrvatsku 25:22, a u polufinalu će igrati sa boljim iz posljednjeg četvrtfinalnog duela između Crne Gore i Francuske koji se igra od 21.30 časova.