Kadetkinje poražene i od Italije

Izabranice Marka Radusinovića su večera izgubile od Italije 3:0 (25:10, 25:15, 25:8), u utakmici 4. kola grupe 1
1 komentar(a)
Ženska kadetska odbojkaška reprezentacija, Foto: Cev.lu
Ažurirano: 03.04.2013. 20:50h

Nakon tri meča u kojima je uspjela da osvoje barem set, ženska kadetska odbojkaška reprezentacija Crne Gore doživjela je večeras i prvi maksimalan poraz na Evropskom prvenstvu u Baru i Kladovu – izabranice Marka Radusinovića ostale su na nuli protiv lidera Italije, nakon 61 minuta igre.

U meču neravnopravnih rivala, naše kadetkinje su nešto jači otpor pružile do drugog tehničkog tajm-auta u drugom setu...

"Zna se da je Italija u samom vrhu ženske odbojke. Iz razgovora sa njihovim trenerima saznao sam da im je ovo jedna od darovitijih generacija, koju pripremaju za Svjetsko prvenstvo. Već u prvom setu se vidjelo da imaju veći kvalitet. Mi smo se borili u okvirima naših mogućnosti. Mislim da smo u drugom setu donekle i igrali, do njihovog 13. poena, nakon čega su stekle prednost koju su održavale do kraja. U trećem setu dao sam šansu drugoj postavi, koja je dala svoj maksimum. Kada igrate protiv mnogo jače ekipe i očekujete poraz, ne možete da utičete na ekipu, i to bila relanost naše igre u odnosu na Italiju", rekao je selektor Crne Gore Marko Radusinović.

Crna Gora debitantski nastup na EP završava sjutra veče (20 časova) protiv Slovenije.

"Sa Slovenijom smo se sreli već dva puta na turnirima. Iako ova utakmica nema takmičarski značaj, daćemo svoj maksimum da ostvarimo trijumf, jer bi to bila prva pobjeda crnogorske odbojkaške reprezentacije na takmičenju ovog nivoa", dodao je Radusinović.

U ostalim mečevima 4. kola, Grčka je savladala Sloveniju 3:2, dok je Poljska bila bolja od Češke 3:1.

Kolo prije kraja takmičenja po grupama, Italija je prva sa 11 bodova, Poljska ima devet, Češka šest, Grčka i Slovenija po pet, dok je Crna Gora bez bodova.

Pored sigurne Italije, Poljska (igra sa Grčkom) je favorit za polufinale.

U Kladovu su danas odigrani mečevi posljednjeg 5. kola, a plasman u polufinale su izborile Turska (15 bodova) i Srbija (10). U borbu za plasman od 5. do 8. mjesta će Njemačka (7) i Rusija (7), dok su Holandija i Francuska završile takmičenje.

Mečevi polufinala, za medalje i plasman od 5. do 8. mjesta igraju se u Baru.

Crna Gora – Italija 0:3 (10:25, 15:25, 9:25)

Bar – Dvorana: “Topolica”. Gledalaca: 600. Sudije: Kaja (Turska) i Geldof (Holandija. Poeni iz napada: Crna Gora 16, Italija 29. Poeni iz bloka: Crna Gora 2, Italija 10. Poeni iz servisa: Crna Gora 2, Italija 19. Greške: Crna Gora 17, Italija 14.

Crna Gora: Mandić 2, Vukalović, Petrović (libero), Đonović 2, Ratknić, Pejović 5, Vojvodić, Matanović 1, Vujošević 5, Janjević 3, Vujović 1, Mrvaljević 1.

Italija: Degradi 8, Kambi, Malinov 7, Mađipinto (libero), Dodoriko 5, Berti 2, Anđelina 5, Danezi 7, Gvera 4, Bonifaćo 6, Nikoleti 6, Zanete 8.