Karatistima Omladinca tri zlatne medalje na Svjetskom kupu

Izabranici trenera Omladinca i nacionalnog selektora Žarka Rakovića osvojili su tri zlatne i srebrnu medalju
Mario Hodžić, Foto: Vesko Belojević
Ažurirano: 04.07.2015. 20:02h

Karatisti najboljeg crnogorskog kluba, Omladinca, osvojili su tri zlatne i srebrnu medalju na Svjetskom kupu u Umagu.

Zlatne medalje zaslužili su mlađa seniorka Anja Jović u kategoriji do 55 kilograma, te juniori Mario Hodžić (-61 kg) i Luka Cvijović (-55), koji je u finalu savladao klupskog druga Nenada Dulovića.

Omladinac je u Umagu predstavljao Crnu Goru sa svega šest takmičara, a fantastičnim rezultatom izborili su u generalnom poretku sedmo mjesto u konkurenciji 26 zemalja. Najbolja je bila Hrvatska sa 11 zlatnih medalja, više nego što je naša zemlja imala učesnika.

U Umagu su se nadmetali karatisti svih uzrasta, osim seniora.

Omladinac je tako nastavio kontinuitet osvajanja medalja na svim najvećim karate takmičenjima, i jedini je klub koji od sticanja nezavisnosti ima evropske seniorske medalje u borbama, čak pet!