Kilkas i Milić najuspješniji

Kilkas je prvo mjesto osvojio osvojio sa 55 bodova, a vozači ovog tima Borivoje Kilibarda i Dejan Nilović bili su najbrži u klasama 1 i 5.
317 pregleda 0 komentar(a)
Vozači, Foto: Saša Vujanović
Ažurirano: 02.05.2011. 20:18h

Vozači Auto-moto kluba Kilkas iz Nikšića bili su najuspješniji na nedjeljnoj brdskoj auto-trci Glava Zete – Bogetići, prvoj od šest u kalendaru Crnogorskog saveza auto-moto sportskih klubova (CGSAMSK). Kilkas je prvo mjesto osvojio osvojio sa 55 bodova, a vozači ovog tima Borivoje Kilibarda i Dejan Nilović bili su najbrži u klasama 1 i 5.

Drugo mjesto u ekipnoj konkurenciji zauzeo je Auto-moto klub Gran pri iz Kotora sa 52 boda, a vozači ovog tima Petar Mihaljević, Božidar Jablan i Tripo Ivović bili su najbolji u klasama 3, 6 i 9.

Treće mjesto sa 50 bodova zauzeo je Auto-moto klub Lovćen, čiji su vozač Mirko Vujačić bili najbolji u klasi 4.

Najbrže vrijeme na stazi ostvario je Dragan Milić iz Rokšpeda, vozeći u klasi 11. Drugo vrijeme imao je Tripo Ivović (Gran pri Kotor), a treće Zlatko Dubreta (Budva Motor sport).

Inače, na stazi dugoj 6,9 kilometara, a širokoj sedam metara nastupilo je 14 timova i 54 takmičara.

Organizatori trke bili su AMSK Mugoša, Rokšped i AP rejsing tim, u saradnji sa CGSAMSK.

Sljedeća brdska trka u kalendaru je trka Kotor – Troica, koja je na programu 14/15. maja.