Kolakovićev Kan maksimalno protiv Tura, Bojić sjajan u pobjedi Pari voleja

55 pregleda 0 komentar(a)
Igor Kolaković, Kan, Foto: Lnv.fr
Ažurirano: 31.01.2015. 23:13h

Kan je, jednostavno, "počistio" šampiona i sačuvao prvo mjesto u prvenstvu Francuske - tim koji sa klupe vodi crnogorski trener Igor Kolaković je večeras savladao Tur 3:0 (25:17, 25:19, 25:19), za 72 minuta igre, u derbiju 18. kola.

U pobjedi Kana, u kojem je i pomoćni trener Srđan Popović, najbolji je bio bivši srednji bloker Budućnosti, Dejan-Žica Radić sa 14 poena, dok se u poraženom timu istakao David Konečni sa 13 poena.

Kan je, tako, sačuvao bod prednosti, uz utakmicu manje, u odnosu na drugoplasirani Pari volej.

Pari volej se malo mučio protiv Monpeljea kod kuće, ali je na kraju slavio 3:1 (25:22, 29:27, 24:26, 25:16).

Nakon dva meča suspenzije zbog crvenog kartona, u tim Parižana se vratio Marko Bojić, i pokazao da se uželio igre. Crnogorski reprezentativac je bio centralna figura meča sa 22 poena, uz 63 posto realizacije napada, te 63 posto pozitivnog prijema, a 31 posto idealnog.

Makedonac Nikola Gjorgijev je za domaće dodao 19 poena, dok je najbolji poenter u Monpeljeu bio Filip Šnajder sa 20 poena.

Važnoj pobjedi u borbi za opstanak, i to u gostima, radovao se i Šomon u kojem nastupa Gojko Ćuk, koji je slavio protiv Seta 3:2 (25:20, 17:25, 25:20, 15:25, 15:13).

Srednji bloker crnogorske reprezentacije je odigrao tri posljednja seta i upisao šest poena, bez ijedne greške u napadu ili na servisu.

Domaćinu nije pomogao odličan učinak hrvatskog korektora, bivšeg člana Budvanske rivijere Ivana Raiča koji je meč završio sa 24 poena.

Sjajne role Tanje Bokan i Ksenije Ivanović

U ženskoj ligi Francuske odigrane su mečevi 14. kola, a sjajne partije zabilježile su dvije najbolje crnogorske odbojkašice, Tanja Bokan i Ksenija Ivanović.

Bokan je u porazu svog Miluza u gostima od Istra sa 3:1 upisala čak 30 poena.

Odlična je bila i Ksenija Ivanović u pobjedi svog Enoa u gostima protiv Veneja sa 3:1, jer je meč završila sa 27 poena (tri bloka, dva asa, 57 posto pozitivnog prijema).

Miluz je i na šestom mjestu na tabeli, dok je Eno i dalje pretposljednji, pa su ova tri boda itekako važna u borbi za opstanak.