Kraft pobjednik novogodišnje turneje

65 pregleda 1 komentar(a)
Štefan Kraft, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 06.01.2015. 19:05h

Austrijanac Štefan Kraft pobjednik je 63. izdanja tradicionalne novogodišnje turneje "Četiri skakaonice".

Kraft, koji je bio najbolji u Obersdorfu, posljednje takmičenje turneje u Bišofshofenu završio je na trećem mjestu skokovima od 133,5 i 132 metra, za koje je dobio 271,3 boda.

On je, osim trijumfa u Obersdorfu i trećeg mjesta u Bišofshofenu, bio šesti u Garmiš-Partenkirhenu i drugi u Insbruku.

Posljednje takmičenje novogodišnje turneje pripalo je Austrijancu Mihaelu Hajbeku, koji je do prvog trijumfa u Svjetskom kupu došao skokovima od 137,5 i 136,5 metara za koje je dobio 288,4 boda.

Japanac Noriaki Kasai bio je drugi skokovima od 132,5 i 137 metara i zbirom od 277,1 bod.

Kraft je bio treći, dok je četvrto mjesto osvojio Slovenac Peter Prevc (133 i 134,5).

Trijumfom Krafta nastavljena je dominacija austrijskih skakača na Turneji, gdje su neprikosnoveni još od 2009. godine.

U generalnom plasmanu Svjetskog kupa vodi Hajbek sa 689 bodova ispred Krafta sa 617 i Slovenca Petera Prevca sa 584.

Takmičenje za Svjetski kup u skijaškim skokovima ove sezone nastavlja se u subotu letovima u austrijskom Kulmu.