Kristofersenu noćni slalom u Madoni di Kampiljo

Henrik Kristofersen, Foto: Reuters
Ažurirano: 22.12.2016. 20:53h

Božić Bata je i ove godine bio darežljiv prema Henriku Kristofersenu.

Drugu sezonu zaredom, norveški skijaš pobijedio je na posljednjem takmičenju uoči praznične pauze, slalomu u italijanskom zimskom centru Madoni di Kampiljo.

Osvajač prošlosezonskog Malog kristalnog globusa u tehnički najzahtjevnijoj disciplini, bio je fantastiča pod reflektorima, najbrži u obje vožnje (1:33,93 minuta).

Drugo mjesto osvojio je najsvestraniji skijaš današnjice Marsel Hiršer koji je kasnio za pobjednikom 33 stotinke.

Domaće navijače obradovao je trećeplasirani Italijan Stefano Gros (1.35).

Nakon tri takmičenja u slalomu, Hiršer vodi u ukupnom plasmanu sa 260 bodova, Kristofersen je sakupio 200.

U generalnom poretku, Austrijanac je odmakao sa 633 boda, dok Kristofersen i Kjetil Jansrud imaju po 382.

Svjetski kup skijaša nastavlja se 27. decembra na italijanskom snijegu, u Santa Katerini.