Ligetijev het-trik u Zeldenu

Amerikanac Ted Ligeti slavio je treći put uzastopno na otvaranju sezone u Zeldenu
Ted Ligeti, Foto: Reuters
Ažurirano: 27.10.2013. 14:43h

Amerikanac Ted Ligeti pobjednik je prvog veleslaloma sezone za Svjetski kup, koji je danas održanu austrijskom Zeldenu. On je bio vodeći i nakon prve vožnje, a do 18. pobjede u Svjetskom kupu došao je za 1:59,50 minuta. Ligeti, koji je svih 18 pobjeda u Svjetskom kupu ostvario u veleslalomu, bio je i predhodne dvije godine pobjednik uvodnog veleslaloma sezone u Zeldenu.

On je prošle sezone pobijedio na šest veleslalomskih trka, a u toj disciplini osvojio je i zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu u Šladmingu.

Drugo mjesto sa 11 stotinki zaostatka osvojio je Francuz Aleksis Pinturo, dok je treći, kao i prošle godine, bio pobjednik Svjetskog kupa, Austrijanac Marsel Hiršer sa sekundom i dvije stotinke sporije od pobjednika.

Francuz Stiv Misilije i Norvežanin Aksel Lund Svindal imali su identično vrijeme (2:01,23) za četvrto mejsto, a šesti je kroz cilj prošo Finac Markus Sandel.

Hrvat Ivica Kostelić nastup je završio na diobi 11. mjesta, u istom vremnu kao i Francuz Tomas Blondin Mermilo.

Alpski skijaši i skijašice će takmičenje za Svjetski kup nastaviti slalomom u finskom Leviju 16. i 17. novembra. voziće slalom.