Ligetiju zlato, Hadžić završio na 62. mjestu

Crnogorski skijaš je nakon prve vožnje bio 71, a nastup je završio za tri minuta, 12 sekundi i 39 stotinki
60 pregleda 24 komentar(a)
Ažurirano: 19.02.2014. 13:12h

Amerikanac Ted Ligeti osvojio je zlatnu olimpijsku medalju u veleslalomu, dok je crnogorski skijaš Tarik Hadžić nastup završio na 62. mjestu.

Ligeti je bio vodeći i nakon prve vožnje, a do pobjede i druge zlatne medalje došao je u ukupnom vremenu dva minuta, 45 sekundi i 29 sekundi.

To je njegovo drugo zlatno olimpijsko odličje, nakon što je u istoj disciplini bio najbolji i 2006. godine u Torinu.

Srebrnu medalju osvojio je Francuz Stiv Misilije sa 48 stotinki zaostatka, dok je bronzani bio njegov zemljak Aleksis Pantiro sa 64 stotinke slabijim rezultatom od pobjednika.

Francuskim skijašima to su prve olimpijske medalje.

Austrijanac Marsel Hiršer bio je četvrti, peto mjesto osvojio je Čeh Ondrej Bank, a šesti šampion u supstu Matijasa Majer.

Hadžić, koji je nakon prve vožnje bio 71, nastup je završio za tri minuta, 12 sekundi i 39 stotinki.

On je u Sočiju debitovao na Olimpijskim igrama.

U veleslalomu je nastupilo 109 takmičara, od kojih su 72 završili obje vožnje.