Lovćenu derbi sa Arsenalom

Lovćenu derbi sa Arsenalom na startu proljećnog dijela Prvenstva Crne Gore u ragbiju
2 komentar(a)
ragbi, Foto: Goran Kapor
Ažurirano: 01.02.2015. 21:26h

Na startu proljećnog dijela Prvenstva Crne Gore u ragbiju, Lovćen je na terenu na Jazu zabilježio važnu pobjedu nad tivatskim Arsenalom (24:7). Tom pobjedom "gromovi" su se osamili na vrhu prvoligaške tabele. U drugoj utakmici dans Nikšić je bio ubjedljiv protiv oslabljene Budućnosti sa 38:5. Mornar iz Bara je bio slobodan u prvom kolu nastavka šampionata.

Igrači Lovćena poveli su esejom (pet bodova) odmah na početku utakmice, a zatim su realizovali još jedan ali uz uspješno pretvaranje (dva boda). Tivćani, sa znatno podmlađenom ekipom u zimskoj pauzi, cijelo poluvrijeme nijesu mogli da organizuju uspješan napad, tako da se na pauzu otišlo sa prednošću Lovćena od 12:0.

Drugo poluvrijeme Lovćen je počeo u istom ritmu postigavši esej i pretvaranje. To je probudilo igrače Arsenala, koji su krenuli angažovanije u želji da izbjegnu debakl. Požrtvovana igra dala je i rezultat, pa su sa esejom i pretvaranjem smanjili razliku na 19:7. Ipak, takav tempo umorio je Tivćane, što su "gromovi" iskoristili da u samom finišu ostvare još jedan esej za konačnih konačnih 24:7.

Oslabljena Budućnost nije imala šansi protiv Nikšićana koji su dominirali tokom cijele utakmice i postigli šest eseja. Rezultat na poluvremenu bio je 14:0. U nastavku je Nikšić postigao još jedan esej, i tek tada su Podgoričani imali uspješan napad postigavši esej za 19:5. Međutim Nikšićani su do kraja utakmice postigli još tri eseja i dva pretvaranja za konačnih 38:5.

Na tabeli vodi Lovćen sa 25 bodova, a zatim slijede Arsenal i Mornar iz Bara sa 19. Nikšić ima 13, a Budućnost dva boda.