Lovćenu titula u olimpijskoj verziji

Ragbi klub Lovćen osvojio je prvenstvo Crne Gore u ragbiju 7, olimpijskoj verziji ovog sporta, ispred tivatskog Arsenala
Ragbi klub Lovćen, Foto: Fejsbuk
Ažurirano: 31.05.2015. 20:34h

Ragbi klub Lovćen osvojio je prvenstvo Crne Gore u ragbiju 7, olimpijskoj verziji ovog sporta. Drugo mjesto osvojio je Arsenal iz Tivta, dok je treća bila podgorička Budućnost. Na četvrtom mjestu je Nikšić, a peti je Mornar iz Bara.

Pehar pobjedničkoj ekipi, juče na stadionu FK Obilić u Herceg Novom, uručio je selektor Crne Gore Mišel Milović.

Miloviću će jučerašnje utakmice poslužiti da izabere igrače za reprezentaciju na Evropskom prvenstvu u diviziji C, koje će se održati 6. i 7. juna u Zenici. To prvenstvo će biti početak kvalifikacija za učešće na Olimpijskim igrama u Brazilu naredne godine.

Za četiri mjesta koja vode u diviziju B i naredni krug kvalifikacija za Brazi takmičiće se 12 reprezentacija. Crna Gora je u grupi sa Bjelorusijom, Turskom i Irskom. Četiri prvoplasirane idu na turnir u Zagrebu, 20. i 21. juna, a sa tog turnira samo prvoplasirana selekcija će izboriti direktnu vizu za Olimpijske igre u Rio de Žaneiru.

Ragbi je, prije Rija, posljednji put bio na Olimpijskim igrama 1924. godine, a naredne se vraća u skraćenoj verziji ragbija 7.

Lovćen je pored titule u olimpijskom ragbiju, zauzeo drugo mjesto u 1. Crnogorskom prvenstvu u ragbiju 15, pošto je prethodne sedmice poražen u finalu plej-ofa od Nikšća na stadionu Čelika.