Luka Bar maksimalno u derbiju protiv Budućnosti

Šampion Luka Bar je u Podgorici slavila 3:0 (28:26, 25:19, 25:19), i sačuvala lidersku poziciju na tabeli
Budućnost Zetatrans - Luka Bar, Foto: Saša Jončić
Ažurirano: 08.02.2014. 20:43h

U samo dvije nedjelje, odbojkašice Budućnost Zetatransa izgubile su dva derbija kod kuće, oba sa nulom, oba od barskih timova - nakon što je sva tri boda odnio Galeba, to isto je uradio i šampion Luka Bar, koja je u Podgorici slavila 3:0 (28:26, 25:19, 25:19), i sačuvala lidersku poziciju na tabeli.

Samo je prvi set bio neizvjestan u derbiju, Budućnost je vodila 14:11, imala prednost do 18:17, ali je Luka Bar prva stigla do set lopte na 24:22. Domaćin je anulirao prve dvije, potom još dvije na 24:25 i 25:26, ali su Baranke iskoristile petu na 27:26, kada je Jelena Rosić realizovala kontru.

U drugom i trećem setu je Luka Bar odmah na početku povela 5:1, i do kraja rutinski privela setove kraju, samim tim i meč.

"Sirene" su se, tako, revanširale Budućnosti za poraz u Baru (3:1), u prvom dijelu prvenstva. Podgorički tim je ovim porazom, praktično, izgubio sve šanse da se domogne prve startne pozicije za plej-of (šest bodova manje od Luke Bar), vjerovatno i druge (Galeb sjutra može da ode na plus pet).

U drugom meču današnjeg programa, Budva je u Kotoru savladala Gimnazijalac 3:0 (25:16, 25:11, 25:13), i zabilježila četvrtu pobjedu. Gimnazijalac je poražen 11. put.

Sjutra se sastaju Morača - AOK Rudar (17 časova) i Nikšić - Galeb (19).