Luka Bar poražena u Estoniji, ostaje nada u revanš u Baru

Izabranicama Vladimira Milačića ui revanšu treba pobjeda od 3:0 ili 3:1 kako bi izborile "zlatni set" i šansu da se domognu drugog kola kvalifikacija za LŠ.
78 pregleda 0 komentar(a)
Dijana Vuković, Foto: Sport.delfi.ee
Ažurirano: 18.10.2016. 16:52h

Luka Bar nije uspjela da osvoji više od seta na debiju u Ligi šampiona, ali drugi set i druga polovina četvrtog, ne računajući sam finiš, daju nadu Barankama da u subotnjem revanšu u svojoj „Topolici” protiv estonske Kohile mogu da ostvare bolji rezultat, možda i ostvare plasman u drugo kolo kvalifikacija.

Izabranicama Vladimira Milačića, naime, treba pobjeda od 3:0 ili 3:1 kako bi izborile „zlatni set” i šansu da u drugoj rundi kvalifikacija igraju sa srpskom Vizurom.

"Ušle smo stegnuto u utakmicu, jer je ovo za nas novo iskustvo, prvi put igramo Ligu šampiona., što nas je, sigurno, pomalo sve uplašilo. Nadam se da ćemo odigrati bolje u Baru, očekujemo barem našu bolju igru u revanšu, jer Kohila nije ekipa koje treba da se plašimo. One su negdje na našem nivou, mislim da će biti mnogo bolje u Baru", rekla je libero Luke Bar Melisa Cenović.

U slučaju da budu eliminisane, Baranke će nastaviti evropsko takmičenje u prvom kolu CEV kupa, protiv austrijskog Tirola iz Inzbruka.

"Same sebi smo stvorile pritisak, jer je ovo novo iskustvo, Liga šampiona. Dozvolile smo da nas nadvlada ta početna trema, upoznavanje sa ekipom koja, uopšte, nije superiorna u odnosu na nas. Ostaje nam da se u revanšu prikažemo u pravom svijetlu i pokušamo da ostvarimo plasman u narednu rundu", rekla je srednja blokerka Tijana Kruta.

Što se utakmice tiče, u prva tri seta nije bilo dileme, izgledalo je da će tamo biti i u četvrtom setu, u kojem je domaćin poveo 14:9. Međutim, serijom 5:0, Luka Bar je izjednačila na 15:15, bila je u igri do 19:21, ali je tada u kontri pogriješila Marijana Rosić i posljednja šansa je otišla u nepovrat...

Kohila – Luka Bar 3:1 (25:15, 22:25, 25:13, 25:21)

Kohila – Sportski centar “Kohila”. Gledalaca: 200. Sudije: Helio Ormonde (Portugal) i Aleksander Pavlov (Rusija). Poeni iz napada: Kohila 41, Luka Bar 30. Poeni iz bloka: Kohila 5, Luka Bar 6. Poeni iz servisa: Kohila 14, Luka Bar 14. Greške: Kohila 24, Luka Bar 37.

Kohila: LAK 18, MONAKME 6, OUNPU 5, Pertens, Tamsar, Kardi, Merekula, KARPUŠINA 9, Karm, GORINA 16, VAHTRA (libero), PEIT 6.

Luka Bar: BOJOVIĆ 6, Dević (libero 2), Duraković, CENOVIĆ (libero 1), JOKSIMOVIĆ 3, ROVČANIN 7, J. Rosić, M. ROSIĆ 7, Vujanović, VUKOVIĆ 18, KRUTA 8, Barjaktarović 1.

Kompletnu statistiku meča možete vidjeti OVDJE.