Maestrealni Paje izvukao trikolore: Francuska - Rumunija 2:1

Dimitri Paje, Foto: Reuters
Ažurirano: 10.06.2016. 21:16h

Dimitri Paje u prvom minutu sudijske nadoknade napustio teren "Stad de Fransa" u suzama, pozdravljen eurpcijom oduševljenja francuskog dijela tribina.

Vezista Vest Hema prethodno je riješio prvi meč 15. Evropskog prvenstva - u 57. minutu asistirao je Žiruu za vođstvo "trikolora", da bi u 89. fenomenalnim udarcem lijevom nogom zatresao mrežu Rumuna i skinuo teret sa leđa domaćina.

Između ta dva bljeska, gosti su izjednačili u 65. minutu pogotkom Stankua sa bijele tačke: Francuska - Rumunija 2:1.

Majstorija Pajea izbrisala je minuse u igri "trikolora" i poništila ogroman trud Rumuna, koji su se pokazali kao žilav rival, odlučan i disciplinovan u defanzivnom bloku...

Sjutra, u 15 sati, u drugom meču uvodnog kola grupe A u Lensu igraju Albanija i Švajcarska.

Kraj utakmice. Francuska je pobijedila Rumuniju 2:1 na otvaranju Eura.

90+1. min - Paje izlazi, mijenja ga Sisoko.

90. min - igraće se još tri minuta

89. min - golčina Pajea!!! 2:1, Francuska pred pobjedom!

Koman (19 godina, 362 dana) je najmlađi igrač u istoriji francuske reprezentacije koji je zaigrao na velikom takmičenju.

82. min - posljednja rumunska izmjena - Torže/Popa

81. min - šut Marsijala sa 20-ak metara. Bez opasnosti po rumunski gol.

80. min - posljednjih deset minuta. Francuzi pritiskaju, ali bez oštrine i šansi.

78. min - i Popa je u sudijskoj bilježnici. Treći žuti karton Rumuna.

77. min - Pogba izlazi, Marsijal ulazi, drugi potez Dešampa.

72. min - druga zamjena u rumunskoj reprezentaciji. Ušao Čipčiu umjesto Stančijua.

68. min - Žiru je prvi igrač sa žutim kartonom u francuskoj reprezentaciji.

66. min - reakcija francuskog selektora Dešampa. Prva izmjena: Koman zamijenio Grizmana.

65. min - 1:1! Stanku precizan sa bijele tačke!

64. min - penal za Rumuniju. Evra zakačio Stančijua.

Žiru je postigao 8 golova u posljednjih 6 nastupa za "trikolore".

61. min - izmjena No.1. Rumunskog napadača Andonea zamijenio Alibek.

57. min - 1:0!!! Žiru! Francuski napadač u skoku jači od rumunskog golmana. Faul? Ne po sudiji Kašaiju. Osamnaesti gol napadača Arsenala u reprezentaciji.

1-0 Oliver Giroud Goal - France 1-0 Romania... by Football2Live

56. min - puna ofanziva domaćina. Paje napravio dar-mar u odbrani Rumuna, poslužio Pogbu, koji je sa desetak metara šutirao u Tatarušanua.

52. min - prvi šut "trikolora" u okvri gola. Žiru pravo u rumunskog golmana.

48. min - kao i u prvom dijelu Rumuni bolji u uvodnim minutima. Stanču fino umirio loptu u šesnaestercu, a zatim šutirao pored gola.

46. min - Rumunija kreće sa centra. Bez izmjena.

Francuska reprezentacija prvi put u posljednjih 13 mečeva nije uputila niti jedan šut u okvir gola u prvih 45 minuta.