Maksimalne pobjede Zenita i Lubea

Lube Maćerata, Foto: Cev.lu
Ažurirano: 06.02.2013. 23:09h

Ruski Zenit i italijanski Lube dobili su “domaće” duele u prvim mečevima četvrtfinala Lige šampiona za odbojkaše.

Aktuelni šampion Evrope Zenit bio je bolji sa 3:0 (25:19, 25:22, 25:18) od Dinamo iz Moskve, koji je neočekivano u osmini finala eliminisao prvaka svijeta Trentino.

Maksim Mihajlov sa 19 poena predvodio je tim iz Kazanja, Džon Metju Anderson je dodao 11.

Poljak Bartoš Kurek je sa 11 poena bio prvi poenter Dinama.

U drugom meču današnjeg programa, šampion Italije Lube je savladao Kuneo 3:0 (25:17, 25:17, 25:22). Gosti su rivalu poklonili čak 29 poena.

Ivan Zajcev je sa 14 poena bio najbolji u domaćem timu, Dik Koj je dodao 10 (64 odsto uspješnog napada. Bivši korektor Budućnosti Saša Starović ulazio je u prvom setu, i zabilježio je jedan poen.

Vout Vajsmans je sa 12 poena bio prvi poenter u Kuneu.

U premijernom meču, poljska Zaksa je juče na svom terenu savladala turski Arkaš 3:2.

Revanš mečevi igraju se 12. i 13. februara. Ako rezultat u pobjedama bude izjednače, bez obzira na rezultat, igraće se “zlatni set” do 15. poena.

Na finalnom turniru u Omsku je već domaćin Lokomotiva iz Novosibirska.