Maksimalno i u Podgorici, Luka Bar pred titulom

Nakon maksimalne pobjede u Baru, izabranice Vladimira Milačića savladale su i večeras u Podgorici ekipu Budućnost Zetatransa 3:0 (29:27, 25:22, 25:23)
56 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 28.04.2012. 19:18h

Još samo pobjeda dijeli Luku Bar od četvrte šampionske titule, prve od 2009. godine – nakon 3:0 u Baru, izabranice Vladimira Milačića su maksimalnim rezultatom riješile i večerašnji duel u Podgorici i povele 2:0 u pobjedama.

Luka Bar ima priliku da već u srijedu u "Topolici" završi priču oko titule. Nakon viđenog do sada, bilo bi iznenađenje da finalna serija traje više od tri meča...

Budućnost Zetatrans je večeras imala šansu u prvom setu, imala je set loptu na 25:24, ali je nije iskoristila, pa su "sirene" zasluženo i prilično lako došli do trijumfa...

"Iako je bilo uspona i padova, dobro smo igrale, držale smo sve konce igre u našim rukama. Važno je da u sljedeću utakmicu uđemo hladne glave, i titula je naša", izjavila je Nikoleta Perović, korektorka Luke Bar, najbolja poenterka meča sa 18 poena.

Budućnost je bolje počela meč, do 9:6 je u nekoliko navrata imala do tri poena prednosti, ali je Luka Bar serijom 6:0 preokrenula na 12:9, kada je i krenula furiozna igra gošći. Kada su Baranke povele 20:11, činilo se da je set riješen. Međutim, serijom odličnih servisa Milane Rovčanin, Budućnost je uspjela da se vrati u set, i izjednači na 21:21. Nakon toga se igralo poen za poen, Luka Bar je prva imala set loptu na 24:23, ali je iskoristila teč četvrtu za 1:0 u setovima.

Luka Bar je u drugom setu dominirala do 21:14, ali je onda ponovo dozvolila Budućnost da priprijeti, na priđe na 22:24, čak i da ima kontru za minus jedan, ali je Marija Milović izblokirala Nedu Vujadinović.

Ekipa Vladimira Rackovića je u trećem setu vodila 8:5, ali je Luka Bar imala dva poena prednosti na drugom tehničkom tajm-autu (16:14), potom i velikih 19:15. Podgoričanke su u finišu opet uspjele da priprijete na 22:23, ali su gošče onda rutinski privele set kraju.

"Bolje smo igrale u drugom meču, bolje smo se borile, dok smo u Baru bile uplašene. Međutim, u rezultatskom smislu nam se nije vratilo kako smo očekivalo, ali ćemo se potruditi da bude bolje u trećem meču. Nadam se da u Baru neće biti posljednji meč", bio je komentar primačice servisa Budućnosti Dragane Peruničić.

Budućnost Zetatrans - Luka Bar 0:3 (27:29, 22:25, 23:25)

Podgorica – Sala Medicinske škole. Gledalaca: oko 200. Sudije: Sonja Simonovska (Bar) i Dragan Vučković (Budva). Poeni iz napada: Budućnost 25, Luka Bar 37. Poeni iz bloka: Budućnost 6, Luka Bar 8. Poeni iz servisa: Budućnost 8, Luka Bar 7. Servis greške: Budućnost 12, Luka Bar 14. Greške: Budućnost 15, Luka Bar 19.

Budućnost Zetatrans: RAIČEVIĆ (libero), Kamčeva, Janković 2, BAJIĆ 6, Bojović 2, Đukić, Bečić, PERUNIČIĆ 7, Vujošević (libero), ROVČANIN 9, MEDOJEVIĆ 2, VUJADINOVIĆ 12.

Luka Bar: MARLJUKIĆ 5, ROSIĆ 6, PEROVIĆ 18, N. MILIVOJEVIĆ, JOKSIMOVIĆ 9, MILOVIĆ 8, Hadžisalihović, Bakić 1, E. Milivojević 1, Šušter, Stojanović (libero), Milovanović 2.