Meksiko poslao Hrvate kući, Nejmar lansirao Brazil

Meksikanci u drugom poluvremenu krunisali bolju igru protiv "vatrenih" i slavili sa 3:0, dok su Brazilci uz dva gola Nejmara slavili protiv Kameruna
57 pregleda 249 komentar(a)
Havijer Ernandes, Meksiko, Foto: Reuters
Ažurirano: 23.06.2014. 22:21h

U direktnom okršaju za plasman u osminu finala Meksiko je dokazao da je bolji tim od Hrvatske - "sombrerosi" su pobijedili sa 3:1 i plasirali se među 16 najboljih na Mundijalu.

To znači da su Meksikanci osvojili drugo mjesto u grupi i da će u osmini finala igrati protiv Holandije, prvoplasirane ekipe u grupi B.

Brazi, koji je pobijedio Kamerun (4:1), ide na noge Čileu...

Meksiko je kruniosao bolju igru protiv "vatrenih", iako je na vođstvo morao da čeka sve do 72. minuta i pogotka Rafaela Markesa nakon kornera.

A, onda, brodolom Hrvata - Andres Gvardado u 75. i Ćićarito Ernandes u 82. označili su i kraj snova Hrvatske da može da prođe.

Do kraja je Ivan Perišoć smanjio na 3:1, a manje od dva minuta kasnije Ante Rebić je dobio direktan crveni karton zbog oštrog faula.

Meksiko je trebalo i ranije da povede, ali sudija Ravšan Ahmatov nije vidio igranje rukom Darija Srne u svom petercu nakon što je šutirao Gvardado.

Brazil je, s druge strane, na krilima Nejmara bio bolji od Kamerunaca.

Nejmar je dao dva gola (ukupno četiri na Mundijalu), a upisali su se i Fred (iz ofsajda) i Fernandinjo.

Jedini pogodak za Kamerun dao je Džoel Matip...