98 pregleda 2 komentar(a)
OKS, Foto: Zurnal.rs
Ažurirano: 22.12.2017. 21:09h

Reprezentativka Srbije u tekvondou Milica Mandić i kajakaši Milenko Zorić i Marko Tomićević proglašeni su večeras na svečanosti u Skupštini Srbije za najbolje sportiste u tradicionalnom izboru Olimpijskog komiteta Srbije (OKS).

Mandićeva, koja je bila najuspešnija sportistkinja i 2012. godine, ove godine je upotpunila svoju riznicu medalja osvajanjem zlatnog odličja na Svjetskom prvenstvu u Južnoj Koreji. Ona je, pored toga, osvojila drugo mjesto na evropskom šampionatu i Gran Pri turniru u Maroku.

Milenko Zorić i Marko Tomićević su u avgustu 2017. godine postali svjetski šampioni u češkim Račicama, a prethodno su na Evropskom prvenstvu u Plovdivu osvojili srebro.

Vaterpolo reprezentacija izabrana je po 13. put izabrana za najuspešniji muški tim. Ta selekcija je u 2017. godini osvojila zlato u Svjetskoj ligi i bronzu na Svjetskom prvenstvu.

U ženskoj konkurenciji nagrada je pripala odbojkaškoj reprezentaciji koja je ove godine osvojila treće mjesto na Gran Priju u Kini i zlato na Evropskom prvenstvu u Azerbejdžanu i Gruziji.

Za najboljeg mladog sportistu izabrana je odbojkašica Tijana Bošković, koja je proglašena za najbolju igračicu Evropskog prvenstva.

Predsjednik OKS Božidar Maljković je na svečanosti čestitao svim sportistima i njihovim trenerima na osvojenim medaljama u godini na izmaku.

"Godina za nama bila je za naše sportiste izuzetno uspješna i vjerovatno najbolja postolimpijska godina koju pamtimo. Da osam medalja na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru nisu bile slučajnost, pokazuje nam više od 20 osvojenih medalja na svjetskim i evropskim šampionatima, u olimpijskim disciplinama, ove godine", rekao je Maljković.