Mireru zlato u slalomu, trku obilježile greške glavnih favorita - Hiršera i Kristofersena

53 pregleda 0 komentar(a)
Andre Mirer, Foto: Reuters
Ažurirano: 22.02.2018. 08:51h

Švedski skijaš Andre Mirer osvojio je zlatnu medalju u slalomu na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu, dok je crnogorski skijaš, Eldar Salihović ostao bez plasmana.

Mirer je do trijumfa došao u vremenu od jednog minuta, 38 sekundi i 99 stotinki, što mu je najbolji rezultat u karijeri. On je na taj način postao prvi Šveđanin koji je postao olimpijski šampion u skijanju poslije 38 godina, kada je Ingemar Stenmark u Lejk Plesidu osvojio zlata u slalomu i veleslalomu.

Srebrnu medlaju osvojio je Švajcarac Ramon Cenhojzern sa 34 stotinke zaostatka, dok se bronzanim odličjem okitio Austrijanac Mihael Mat sa 67 stotih djelova sekunde zaostatka za Mirerom.

Današnju trku obilježile su greške glavnih favorita za osvajanje medalja. Prvo je od trke odustao dvostruki osvajač odličja s igrama u Pjongčangu Austrijanac Marsel Hiršer, koji je trku završio već poslije nekoliko kapija u prvoj vožnji, da bi potom i Norvežanin Henrik Kristofersen u drugoj vožnji odustao. On je poslije prve vožnje bio na liderskom mjestu, ali na kraju nije uspio da osvojil zlato, jer je pogriješio u drugoj vožnji.

Srpski skijaši Marko Vukićević i Marko Stevović prošli su istto kao i Salihović, nisu uspjeli da završe prvu vožnju, pa su tako ostali bez plasmana.

Takmičenja u skijanju završiće se u subotu, kada je na programu alpska kombinacija.