62 pregleda 1 komentar(a)
Njemci, Foto: Reuters
Ažurirano: 26.06.2016. 18:05h

Njemačka podiže formu na Evropskom prvenstvu.

Prvi favorit šampionata, aktuelni prvak svijeta, lako je slomio otpor Slovačke 3:0, golovima Boatenga, Gomeza i Drakslera, uz promašeni penal Ozila.

Zakazan je, dakle, fudbalski blokbaster u četvrtfinalu - protivnik Njemačke biće Španija ili Italija.

Tok meča

Kraj u Lilu - rutinski, lagano, Njemačka je savladala Slovačku 3:0.

Minuti i za još jednu legendu - Bastijan Švajnštajger, 118. nastup za "elf".

Njemačka još nije primila gol na Evropskom prvenstvu, jedina je ekipa sa takvim skorom.

Postigla je šest golova, a nijedan nije djelo Tomasa Milera, koji još čeka na prvijenac na šampionatima Evrope.

Dvije izmjene pravi Lev. Hevedes umjesto Boatenga, koji je imao problema sa povredom, dok umjesto Drakslera ulazi Podolski, 129. put na terenu u dresu njemačkog tima.

Njemci su u četvrtfinalu, spremni da odigraju fudbalski blokbaster, sa Italijom ili Španijom.

63. minut - Nakon perioda mirne igre i otaljavanja posla stigao je treći gol. Nakon kornera i skoka Humelsa, Julijan Draksler je uhvatio volej i pogodio gornji desni ugao.

Dobra akcija Slovačke, možda malo sporija nego što je trebalo, završena je udarcem Kucke pravo u Nojera.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Tražili su Njemci i pobjedu i golove pred meč sa Slovačkom i izgleda da će dobiti sve što su htjeli.

Vode na poluvremenu 2:0, mogli su bar još dva puta da pogode mrežu.

Nastavili su trend stvaranja šansi iz gotovo svakog napada, koji su počeli protiv Sjeverne Irske u posljednjem meču grupne faze, a već su diplo efikasniji nego na toj utakmici.

Dva gola dali su Ukrajini na startu, ali je drugi postignut u nadoknadi vremena.

Njemačka, koja kontroliše utakmicu, a koristi šanse koje stvori - to je ekipa koja uliva strah u kosti svima, i koja je kandidat broj jedan za titulu.

43. minutu - u ovom meču nema neizvjesnosti. Njemačka vodi 2:0. Sjajno je prošao po lijevoj strani Draksler, Gomez se zagradio na petecu, dobio loptu i proslijedio je u mrežu.

41. minut - prvi opasan napad Slovačke i umalo izjednačenje. Njemačka, međutim, ima Nojera, koji je izvadio loptu ispod prečke, nakon pokušaja Kucke glavom.

Jednosmjerna utakmica u Lilu - Njemačka konstantno na polovini Slovačke, koja je nastavila da igra kao da je 0:0.

Niko ne očekuje da Slovaci dominiraju protiv Njemaca, ali bar da pomjere linije tima.

Imaju 0:1 ne zato što se dobro brane, već zato što su imali jednu dobru odbranu golmana i mnogo sreće.

24. minut - šansa za Ozila, koji je efektno zahvatio loptu na ivici šesnaesterca. Prohujala je pored desne stative.

Njemci kontrolišu sve, potpuno očekivano. Vode, mogli su i ubjedlivije, ali zaista bi trebalo da se dogodi iznenađenje prvog reda pa da ishod meča ne bude - pobjeda Njemačke.

Tako misli i Gari Lineker, tvorac čuvene izjave o fudbalu kao igri u kojoj uvijek pobijede Njemci.

Boatengov gol je najbrži koji je jedan njemački reprezentativac postigao na šampionatima Evrope.

Bio je to njegov prvi gol za nacionalni tim, na 63. utakmici.

13. minut - Njemačka je mogla da riješi meč, ali je golman Kozačik odbranio penal nonšalantnom Ozilu.

Prethodno je Škrtel naivno, bespotrebno odgurnuo Gomeza u svom šesnaestercu.

8. minut - odmah su Njemci otvorili utakmicu. Nakon kornera Ozila, lopta se odbila na 17-18 metara, a Džerom Boateng natrčao, sjajno je zahvatio i poslao u donji desni ugao.

Počela je utakmica.

Nakon Franuske, još jedan favorit stupa na scenu - Njemačka igra protiv Slovačke, peti meč osmine finala.

Uloge su podijeljene, ali postoji doza neizvjesnosti, nakon što su Slovaci u kontrolnom meču pred EURO savladali aktuelnog šampiona svijeta, i to u gostima 3:1.

"Elf" je, međutim, igrao u kombinovanom sastavu, bez takmičarskog motiva, a ako ko zna kako se dolazi do rezultata, kako se tempira i podiže forma na velikim takmičenjima, to zna Njemačka.

Joakim Lev izveo je očekivan sastav, tu je i oporavljeni Boateng, a dva su iznenađenja u slovačkoj postavi - Škrinijar i Đomber su prvi put u startnih 11.

Njemačka: Nojer, Kimih, Boateng (72. Hevedes), Humels, Hektor, Kedira (75. Švajnštajger), Kros, Draksler (72. Podolski), Ozil, Miler, Gomez.

Slovačka: Kozačik, Pekarik, Škrtel, Đurica, Đomber (84. Salata), Hrosovski, Škrinijar, Hamšik, Kucka, Vajs (46. Greguš), Duriš (64. Šestak).