Morača savladana drugi put, Luka Bar u finalu

Za razliku od meča u Baru, mlađani sastav Morače je večeras na svom terenu znatno više namučio favorizovane "sirene", ali su Baranke na kraju slavile 3:1 (23:25, 25:17, 25:19, 25:23).
Ažurirano: 06.03.2014. 21:36h

Prema očekivanjima, Luka Bar je u dva meča izborila plasman u finale plej-ofa, gdje će titulu braniti protiv Budućnost Zetatransa, u reprizi finala iz prethodne dvije sezone.

Prvi set je obilovao brojnim preokretima. Morača je vodila 8:2 na prvom tehničkom tajm-autu, ali je na 15:11 krenula serija gošći, koja je trajala do 18:15 za Baranke.

Činilo se da je Luka Bar uhvatila zalet za vođstvo od 1:0, ali se Podgoričanke nijesu predavale, već su izjednačile na 23:23, potom i povele 24:23, da bi prvi set za domaće obezbijedila greškom u napadu Elza Hadžisalihović.

Trener Baranki, novi selektor seniorki Vladimir Milačić nakon prvog seta je promijenio korektorku, pa je Nikoleta Perović zamijenila Hadžisalihović, što je dalo rezultat, jer u drugom i trećem setu dileme nije bilo, pa su gošće preokrenule rezultat.

Luka Bar je vodila i tokom četvrtog seta, na drugom tehniškom tajm-autu je imala 16:10, a na 20:17 i 23:21 se činilo da je sve gotovo. Ipak, Morača je uspjela da iznjednači na 23:23, ali za više nije imala snage.

Perović je iz napada donijela prvu set loptu, a tačku na meč stavile su Tamara Kovačević i Marija Milović, koje su izblokirale ljevoruku Natašu Matanović...

Finalna serija, do tri pobjede, počinje 14. marta.

Morača – Luka Bar 1:3 (25:23, 17:25, 19:25, 23:25)

Podgorica – Sala OŠ “Radojica Perović”. Gledalaca: 150. Sudije: Dragana Vučinić i Miloš Jovanović (oboje iz Podgorice).

Morača: Mandić, Budrak, Novaković (libero 1), Rajhel, Petričević, Vukčević, Nikolić, Janjević, Matanović, Đelević (libero 2), Pejović, Đonović.

Luka Bar: Kovačević, J. Rosić, Perović, Cenović (libero), Joksimović, Milović, M. Rosić, Hadžisalihović, Vuković, Milivojević, Vujanović, Barjaktarović.