Morgenštern ušao u istoriju

Morgenštern postao tek četvrti skakač koji je osvojio sva velika takmičenja - nakon zlata na Olimpijskim igrama. pobjeda u Svjetskom kupu i na Novogodišnjoj turneji, prigrabio i najsjajnije odličje na SP
Morgenštern, Foto: Reuters
Ažurirano: 26.02.2011. 17:11h

Osvajanjem zlatne medalje na normalnoj skakaonici na Svejtskom prvenstvu u nordijskim disciplinama u Oslu, skokovima od 101,5 i 107 metara (269,2 bodova), Austrijanac Tomas Morgenštern danas je ušao u istoriju kao četvrti skakač koji je osvojio zlatne medalje na svim velikim takmičenjima. Morgenštern Austrijanac je prethodno trijumfovao i 2008. godine u Svjetskom kupu, osvojio zlato na Olimpijskim igrama u Torinu 2006. godine.

Prije njega, to je pošlo za rukom još samo Fincu Matiju Nikenenu, Njemcu Jensu Vajsflogu i Norvežanin Espenu Bredesenu.

Morgenštern je ove sezone već obezbijedio svoj drugi Kristalni globus, a u januaru je trijumfovao i na turneji „Četiri skakaonice“, što su uradili još samo Nikenen i Vajsflog…

Pored mladog Austrijanca na današnjem takmičenju medalje su osvojili još njegov sunarodnik Andreas Kefler (srebro) i Poljak Adam Mališ (bronza).

Izvan zone medalja ostao je olimpijski šampion Simon Aman iz Švajcarske, koji je završio na četvrtom mjestu, dok branilac titule od prije dvije godine iz Libereca, Austrijanac Volfgang Lojcl nije ni uspio da se plasira u finalnu rundu, pošto je u prvoj bio tek 37.

U nedjelju je u Oslu na programu timsko takmičenje na normalnoj skakaonici, dok je borba za medalje na velikoj zakazana za sljedeći četvrtak.