Mornar bolji od Budućnosti, Lovćen prvi na polusezoni

Lovćenu jesenja titula, Mornaru pobjeda u debiju pred svojom publikom
ragbisti Mornara, Foto: Goran Kapor
Ažurirano: 07.12.2014. 20:46h

U sedmom, posljednjem kolu jesenjeg Prvenstva Crne Gore u ragbiju, Mornar iz Bara je pobijedio Budućnost sa 36:20. Utakmica Lovćena i Nikšića je odložena i biće naknadno odigrana tokom proljećnjeg dijela prvenstva. No, bez obzira na to što je odigrao utakmicu manje, ragbi klub Lovćen je jesenji prvak sa 20 bodova na tabeli, ispred Mornara i tivatskog Arsenala Porto Montenegro koji su sakupili po 19 poena. Nikšić ima osam bodova i utakmicu manje, a Budućnost dva boda.

A današnji duel Mornara i Budućnosti bio je izjednačen do polovine drugog poluvremena a ekipe su se nekoliko puta smjenjivale u vođstvu. Rezultat na poluvremenu bio je 12:10 za Budućnost, a zatim 15:15 pa 20:15 za Podgoričane. Mornar je uz esej i pretvaranje došao u vođstvo sa 22:20.

Barani su ipak zahvaljujući radu beogradskog trenera Miloša Kućančanina, uspjeli da sačuvaju svježinu i kao plod dobre pripremljenosti u posljednjih desetak minuta uspjeli da postignu i realizuju po dva eseja i pretvaranja za konačnih 36:20.

Utakmica je odigrana na stadionu SC "Topolica" u Baru i to je bio prvi prvenstveni meč Mornara pred domaćom publikom. Utakmicu je posmatralo oko 150 gledalaca, koji su u odlučujućim momentima vatreno bodrili svoje igrače.