Mornar iznenadio Budućnost, Lovćen bolji od Nikšića

Najmlađi ragbi klub, Mornar iz Bara, senzacionalni je lider nakon 2. kola Prvenstva Crne Gore u ragbiju
3 komentar(a)
Mornar, Foto: Goran Kapor
Ažurirano: 05.10.2014. 18:56h

Najmlađi ragbi klub, Mornar iz Bara, senzacionalni je lider nakon 2. kola Prvenstva Crne Gore u ragbiju. Barani su danas na stadionu Crvene stijene u Tološima pobjedili podgoričku Budućnost rezultatom 19:17. Mornar je u prvom dijelu meča bio moćan i ubrzo postigao dva eseja i pretvaranje tako da je rezultat na poluvremenu bio 12:0. Na početku drugog poluvremena Barani su postigli još jedan esej i pretvaranje i imali čak 19:0. Nakon toga podgorička ekipa se probudila i počela seriju poena. Nekoliko minuta pred kraj uspjeli su da smanje na 19:17, a domaći ragbisti imali su šansu i da preokrenu rezultat u svoju korist, ali je nisu iskoristili.

Prvu pobjedu za drugo mjesto na tabeli upisao je Lovćen. U duelu sa Nikšićem, "gromovi sa Lovćena" uspjeli su da zabilježe pobjedu od čak 38:10. I to nakon velikog preokreta. Nikšićani su krenuli silovito i već na početku postigli dva eseja za 10:0. U nastavku meča, međutim, Lovćen je podigao nivo igre i Cetinjani su posebno sjajno igrali u drugom poluvremenu. Lovćen je dominaciju "naplatio" sa šest eseja i četiri pretvaranja.

U jučerašnjem kolu slobodna je bila ekipa Arsenal Porto Montenegra.

Na tabeli Mornar ima osam poena, Lovćen šest, Arsenal četiri i po jedan Budućnost i Nikšić. Narednog vikenda biće pauza u domaćem prvenstvu jer Arsenal gostuje beogradskom Pobedniku u Regionalnoj ligi.