Mrvaljević prvi u Budimpešti

Prezadovoljan sam, osvojio sam 80 bodova, ali ovo mi je samo stanica na putu ka glavnom cilju, a to je olimpijska medalja
67 pregleda 0 komentar(a)
Srđan Mrvaljević, Foto: LUKA ZEKOVIĆ
Ažurirano: 13.02.2011. 21:34h

Crnogorski džudista Srđan Mrvaljević trijumfovao je na Svjetskom kupu koji je danas završen u Budimpešti u kategoriji do 81 kilogram u konkurenciji 59 takmičara.

Mrvaljević je u grupi bio bolji od Šveđanina Robina Paceka, Antona Ulezlova (Ukrajina), Milana Burgesa (Mađarska) i Rusa Ivana Vorobjeva. U polufinalu je bio uspješniji od Gruzijca Davida Karbelašvilija, a u završnoj borbi porazio je Francuza Alana Šmita.

- Prezadovoljan sam, osvojio sam 80 bodova, ali ovo mi je samo stanica na putu ka glavnom cilju, a to je olimpijska medalja. Mislim da je ovo najveći uspjeh u mojoj karijeri, jer je došao poslije godine koja nije bila baš dobra za mene - rekao je Mrvaljević.

Naš najbolji džudista imao je šest mečeva i u svakom je morao da da i posljednji atom snage da bi došao do pobjede. Na kraju mu sve sve to isplatilo.

- Svi mečevi su bili teški, četiri su bila u egalu praktično do samog kraja i morao sam da dam sve od sebe. Najteža borba je bila protiv Gruzijca u polufinalu, koga sam dobio u dodatna tri minuta. U finalu sam savladao Francuza, bacio sam ga 20 sekundi prije kraja.

Glavna takmičenja ove godine su Evropsko prvenstvu u Istanbulu u aprilu i Svjetskom prvenstvo, čiji će domaćin u avgustu biti Pariz.

- Ta dva takmičenja su špic sezone, ali za mene već za dvije nedjelje slijedi novi turnir u Varšavi. Tempiraću formu za Evropsko i Svjetsko prvenstvo, ali želim da na gran pri turnirima osvojim što više bodova i izborim plasman na Olimpijske igre - zaključio je Mrvaljević.

Do ovoga turnira Mrvaljević je imao 118 bodova i bio je na 56. mjestu na svjetskoj rang-listi.

Ostali crnogorski predstavnici u glavnom gradu Mađarske nisu imali mnogo uspjeha. Marko Šekarić je u kategoriji do 90 kilograma poražen u prvom kolu od domaćeg predstavnika Ištvana Nađa. Predrag Stanjević je bio slobodan na startu, a u drugoj rundi je poražen od Dijega Rozatija iz Argentine.

U kategoriji do 100 kilograma, već na startu iz daljeg takmičenja eliminisani su Nikola Vulević i Novica Milović. Bolji od njih bili su Slovak Pavel Jurčik, odnosno Jaroslav Ritka (Ukrajina).

Uspjeha nije imao ni Ilija Vukotić u kategoriji do 73 kilograma. U prvom kolu je bio slobodan, dok je u drugom eliminisan od Jermenca Roberta Vardanjana.