Nema predaje, igramo do kraja

Vjerujem da u revanšu možemo do uspjeha. Uostalom, pokazali smo to u prvom setu meča u Budvi. Ponavljam, bitno je da vjerujemo u sebe - kazao je Poej.
Ažurirano: 02.02.2011. 22:46h

Iako su nakon žrijeba bili srećni što su za protivnika dobili belgijski Noliko, u Budvanskoj rivijeri nemaju razloga za zadovoljstvo nakon prvog meča osmine finala Lige šampiona. Poraz od 3:1 u Mediteranskom sportskom centru i te kako je udaljio Budvane od plasmana u četvrtfinale, praktično ih doveo u situaciju da revanš u Mazeiku bude skoro kao nemoguća misija. Jer, izabranici Veselina Vukovića 8. februara moraju prvo da savladaju Belgijance, nebitno kojim rezultatom, a onda da budu bolji i u „zlatnom setu“. Zadatak nimalo lak, naprotiv, posebno nakon slabe partije u prvom duelu.

- Žao mi je, jer smo dobro počeli utakmicu, osvojili prvi set. Htjeli smo da isti ritam zadržimo i u nastavku meča, ali, nažalost, nismo uspjeli u tome - kaže za „Vijesti“ Kubanac Rajdel Poej, koji je igrom oduševio sve prisutne u dvorani.

Osim prvog seta, koji je zamalo izgubila, iako je vodila 23:20 (gosti su prvi došli do set lopte kod 24:23), Budvanska rivijera je u preostala tri seta odigrala ispod očekivanja, slabije nego u prethodne tri utakmice Lige šampiona u MSC. Istina, Noliko je potvrdio kvalitet ekipe koja je stalni učesnik najjačeg evropskog takmičenja, pokazao je kako se disciplinovanom i strpljivom, i prije svega borbenom igrom u odbrani dolazi do pobjede.

Međutim, u budvanskom timu je u utorak veče, pred punim tribinama, bilo suviše neraspoloženih pojedinaca za igru da bi se dobio takav meč. Srećom po domaću publiku, u ekipi je debitovao Poej, koji je bio najbolji igrač susreta sa 31 poenom, i zahvaljujući kojem su Budvani i osvojili prvi set i bili ravnopravan protivnik u pojedinim trenucima u preostala tri dijela meča. Primači servisa Konstantin Čupković i Aleksandar Šafranovič su podbacili, kao i tehničar Veljko Petković, koji je nedovoljno koristio srednje blokere (Jurišića, Markovića i Ćuka), a veoma često i nerezonski distribuirao lopte, posebno u završnicama setova. U takvim uslovima rezultat je bio logična posljedica...

- Očekivao sam da ću imati više pomoći od saigrača, jer na ovom nivou takmičenja jedan igrač ne može da pravi razliku, potreban je tim za pobjedu. Ja sam držao ritam čitavu utakmicu, jer sam znao da je ovo važan meč za klub. U prvom meču dao sve od sebe, emotivno i fizički, da bismo pobijedili. Nažalost, to nije bilo dovoljno - dodaje 28-godišnji Kubanac.

Plasmanom u osminu finala, Budvani su ispunili prvi cilj, kojim su napravili i najveći uspjeh u istoriji crnogorske odbojke. Zbog toga, Poej i drugovi će u revanšu, posebno nakon prvog meča, biti lišeni bilo kakvog imperativa, ali žele da poprave utisak i, ako im se ukaže šansa, iznenade domaćina.

- Nema predaje, treba igrati do kraja. Saigrači su me upoznali tokom sedam dana koliko sam ovdje i vidjeli su da uvijek pružam maksimum. Svi treba tako da razmišljamo da kad počne utakmica da treba da se igra, a ne da se razmišlja je li teško doći do pobjede ili ne. Vjerujem da u revanšu možemo do uspjeha. Uostalom, pokazali smo to u prvom setu meča u Budvi. Ponavljam, bitno je da vjerujemo u sebe - zaključio je Poej.

Debi bio oproštaj?

Budvanska publika je imala priliku da uživa gledajući kubanskog odbojkaša, kako na servisu, tako i u igri na mrežu (napad, blok). Bilo je onih koji su komentarisali da bi njegovo prisustvo u ekipi i u domaćem prvenstvu podiglo inače veoma slabo interesovanje crnogorske javnosti za mečeve u Crnogorskoj ligi, iako je jasno da bi ostale ekipe za Poeja bile topovska hrana. Međutim, možda je sinoćnji duel bio i posljednji u kojem je crnogorska publika mogla uživo da gleda kubanskog korektora. Naime, Poej je stigao kao pojačanje za Ligu šampiona, pa ako Budvani budu eliminisani, njegova epizoda u Rivijeri biće gotova nakon samo dva meča. Inače, s obzirom na to da je prelazni rok u domaćem prvenstvu završen 25. decembra prošle godine, svakako, ne bi ni mogao da bude registrovan za „narandžaste” u domaćoj ligi...