Neriješeno između Budućnosti i Rumije, Mladost bolja od Elektroprivrede - Vijesti.me
ŠAH: PREMIJER LIGA CRNE GORE (4. KOLO)

Neriješeno između Budućnosti i Rumije, Mladost bolja od Elektroprivrede

Rumija - Budućnost
Rumija - Budućnost (Foto: Šahovski savez Crne Gore)

Iako su Podgoričani bili favoriti, derbi 4. kola Premijer lige između Budućnosti i Rumije završen je neriješeno 3:3, pri čemu je svih šest mečeva završeno remijem! Barani su odigrali veoma dobro i zasluženo osvojili bod.

Najprijatnije iznenađenje dosadašnjeg toka šampionata, nikšićka Mladost, neočekivano je u gradskom derbiju pobijedila Elektroprivredu sa 3,5:2,5. Nakon pet remija, trijumf Mladosti obezbjedio je Branko Tadić koji je na prvoj tabli savladao Ukrajinca Jevgenija Mirošnjičinenka, kome u Ulcinju ne cvjetaju ruže, jer je zabilježio i treću nulu.

Tivatska Mimoza nastavlja sa dobrim partijama, u 4. kolu je bila bolja od Nikšića sa 4:2, zahvaljujući pobjedama Dušana Lekića nad Igorom Sarićem i Veljka Draganića nad Zoranom Cerovićem.

U derbiju začelja Bijela Krušo-Niskogradnja je savladala ekipu „Ljubomir Đurđić“ iz Bijelog Polja 4,5:1,5. Važne poene za Bokelje donijeli su pobjedama Srđan Šale, Miloš Vlatković, Božo Marić i Jovan Pejović, dok je jedinu pobjedu za Bjelopoljce zabilježio Adnan Balić, savladavši Vasa Petijevića.

Najzad, pljevaljski Rudar je sa 4:2 savladao Herceg Novi, a poene za Pljevljake ostvarili su Dušan Rajković, Srđa Dragašević i Vlastimir Bujišić, dok je pobjedu za Novljane zabilježio Zoran Arsović.

Nakom četiri kola, na tabeli vode Mimoza i Mladost sa po sedam bodova, Budućnost i Rudar imaju po šest, Rumija četiri, Elektroprivreda i Bijela Krušo-Niskogradnja po tri, Ljubomir Đurđić i Herceg Novi po dva, dok je Nikšić bez bodova.

Sjutra se sastaju Herceg Novi – Rumija, Nikšić – Rudar, Bijela – Mimoza, Elektroprivreda – Ljubomir Đurđić i Budućnost – Mladost. 

Rezultati 4. kola
Bo. 10 SK "Rumija" Rtg - 7 SK "Buducnost" Rtg 3 : 3
1/1 GM Damljanovic, Branko 2539 - GM Ivanisevic, Ivan 2610 ½ - ½
1/2 FM Draskovic, Luka 2337 - GM Miladinovic, Igor 2560 ½ - ½
1/3 IM Nestorovic, Nikola 2447 - GM Djukic, Nikola 2512 ½ - ½
1/4 GM Nikcevic, Nebojsa 2417 - IM Kalezic, Blazo 2416 ½ - ½
1/5   Pecurica, Milos 2192 - IM Nikac, Predrag 2278 ½ - ½
1/6   Draskovic, Davor 1902 - FM Djukanovic, Sreten 2274 ½ - ½
Bo. 8 SK "Mladost" Rtg - 6 SK "Elektroprivreda" Rtg 3½:2½
2/1 GM Tadic, Branko 2489 - GM Miroshnichenko, Evgenij 2602 1 - 0
2/2 IM Milanovic, Slavisa 2418 - GM Savic, Miodrag R 2520 ½ - ½
2/3 IM Arapovic, Vitomir 2337 - GM Kosic, Dragan 2504 ½ - ½
2/4 FM Benderac, Srdjan 2300 - IM Kontic, Djordjije 2343 ½ - ½
2/5   Tomic, Aleksandar 2049 - IM Miljanic, Boro 2382 ½ - ½
2/6   Prijovic, Bojan 2002 - FM Aleksic, Nenad C 2284 ½ - ½
Bo. 9 SK "Dr Ljubomir Djurdjic" Rtg - 5 SK "Bijela Kruso-Niskogradnja" Rtg 1½:4½
3/1 GM Lajthajm, Borko 2469 - FM Geler, Aleksandar 2229 ½ - ½
3/2 IM Jakovljevic, Vlado 2402 - IM Sale, Srdjan 2404 0 - 1
3/3   Musovic, Armin 2187 -   Vlatkovic, Milos 2355 0 - 1
3/4   Balic, Adnan 2100 - FM Petijevic, Vaso 2295 1 - 0
3/5   Smakic, Sulejman 2104 -   Maric, Bozo 2220 0 - 1
3/6   Boskovic, Momir 1801 -   Pejovic, Jovan 2183 0 - 1
Bo. 1 SK "Mimoza" Rtg - 4 SK "Niksic" Rtg 4 : 2
4/1 GM Sedlak, Nikola 2577 - GM Brenjo, Slavisa 2478 ½ - ½
4/2 GM Drasko, Milan 2434 -   Radovanovic, Dusan 2394 ½ - ½
4/3 IM Lekic, Dusan 2428 - FM Saric, Igor 2316 1 - 0
4/4 IM Todorovic, Jovan 2411 -   Perovic, Vladimir 2190 ½ - ½
4/5   Draganic, Veljko 2276 -   Cerovic, Zoran 2115 1 - 0
4/6 FM Popadic, Dragan 2187 -   Blagojevic, Tijana 2079 ½ - ½
Bo. 2 SK "Rudar" Rtg - 3 SK "Herceg Novi" Rtg 4 : 2
5/1 GM Blagojevic, Dragisa 2490 - IM Arsovic, Goran 2417 ½ - ½
5/2   Potpara, Nikola 2260 - IM Arsovic, Zoran 2434 0 - 1
5/3 GM Rajkovic, Dusan 2371 - FM Adzic, Slobodan 2151 1 - 0
5/4 FM Raicevic, Momcilo 2372 - FM Savic, Miomir 2215 ½ - ½
5/5 FM Dragasevic, Srdja 2258 -   Cerovic, Vukoman 1992 1 - 0
5/6 FM Bujisic, Vlastimir 2212 -   Tomic, Danilo 0 1 - 0