Niko Kovač odredio 23 putnika za Brazil

Selektor Hrvatske Niko Kovač saopštio je danas, nakon utakmice protiv Malija, imena 23 igrača koji će otputovati na Svjetsko prvenstvo u Brazil.
1 komentar(a)
Niko Kovač, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 31.05.2014. 22:24h

Hrvatska otvara Svjetsko prvenstvo utakmicom protiv Brazila 12. juna u Sao Paulu, šest dana kasnije igra protiv Kameruna, a takmičenje u grupi A će završiti utakmicom protiv Meksika.

Hrvatska je, inače, danas u Osijeku pobijedila selekciju Malija sa 2:1, u pripremnoj utakmici pred SP u Brazilu.

Strijelac za Hrvatsku bio je Ivan Perišić u 14. i 64. minutu, a pogodak za Mali postigao je Dijara u 79. minutu.

Na spisku su:

Golmani: Stipe Pletikosa (Rostov), Danijel Subašić (Monaco), Oliver Zelenika (Lokomotiva)

odbrana: Darijo Srna (Šahtjor), Šime Vrsaljko (Djenova), Danijel Pranjić (Panatinaikos), Vedran Chorluka (Lokomotiva Moskva), Dejan Lovren (Sautempton), Gordon Šildenfeld (Panatinaikos), Domagoj Vida (Dinamo Kijev).

vezni red: Luka Modrić (Real Madrid), Ivan Rakitić (Sevilja), Mateo Kovačić (Inter), Ognjen Vukojević (Dinamo Kijev), Samir (Hetafe), Marselo Brozović (Dinamo), Ivan Močinić (Rijeka)

napad: Mario Mandžukić (Bajern), Ivica Olić (Volfsburg), Eduardo (Šahtjor), Nikica Jelavić (Hal), Ante Rebić (Fiorentina), Ivan Perišić (Volfsburg).