Pojedinačno prvestvo Crne Gore okupiilo je 70 takmičara iz 16 klubova
229 pregleda 0 komentar(a)
Džudo klub Akademik, Foto: Privatna arhiva
Ažurirano: 29.01.2017. 19:27h

Nikšićki Akademik sa devet titula prvaka najuspješniji je učesnik prvenstva Crne Gore za seniore u NIkšiću.

Od članova Akademika zlatno odličje osvojili su Vuk Nikčević (do 60 kilograma), Nikola Gardašević (do 73), Predrag Stanjević (do 90), Danilo Pantić (do 100), Lazar Daković (preko 100), Ivana Milović (do 52), Tamara Gardašević (do 57), Jovana Peković (do 70) i Kristina Milić (do 78).

U muškoj konkurenciji prvaci su postali i član rožajskog Ibra Jusuf Nurković (do 66) koji je u finalu savladao reprezentativnog kolegu Marka Gušića, i Arso Milić (Džudo klub Arso Milić), koji je bio ubjedljivo najbolji u jakoj konkrenciji kategorije do 81 kilogram.

Najzanimljiviji duel svakako je bio okršaj Nikole Gardaševića i Nikole Gušića u kategoriji do 73 kilograma, u kome je Gardašević slavio i pokazao zbog čega je najbolji džudista Crne Gore u prošloj godini.

U ženskoj konkurenciji zlatne su bile i Ivana Nikolić (do 48, Straševina), Ivana Šunjević (do 63, DžSCG) i Jovana Nikić (+78, DžK Onogošt).

Pojedinačno prvestvo Crne Gore okupiilo je 70 takmičara iz 16 klubova.